Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu – 11.12. 2022 r.

 1. III Niedziela Adwentu /Gaudete/ Msze św. o godz. 7.00; 10.00; 11.00 i popołudniu o 15.00, na Granicach 8.00.Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Niech ta intencja zagości w naszych rodzinnych modlitwach. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci.
 2. We wtorek za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki naszą modlitwę ofiarujemy za ofiary stanu wojennego.
 3. Msza św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.45, w sobotę o godz. 7.30. Zapraszam na to nabożeństwo, abyśmy przez nie dobrze przygotowali się na Święta Bożego Narodzenia.
 4. PARAFIALNA SPOWIEDŹ ADWENTOWA będzie 22 grudnia. Skorzystajmy ze spowiedzi w swojej parafii i nie czekajmy na ostatnią chwilę. W konfesjonale posługujemy przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św.
 5. PO Caritas rozprowadza świece wigilijne. Trwa także akcja Aniołek i zbiórka żywności w sklepach. Chcemy doświadczając Waszej dobroci pomóc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać Paniom zaangażowanym w działalność Caritas, równocześnie zapraszamy także do współpracy nowe osoby, chętne poświęcić swój czas dla drugiego człowieka.
 6. W piątek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy rodziców do modlitwy za swoje dzieci. Zapisy u ks. Proboszcza. Można też zabrać w zakrystii harmonogram odmawianych tajemnic.
 7. Zapraszamy na spotkanie dzieci, które co roku brały udział w kolędzie misyjnej w sobotę po Mszy św. roratniej. Kolędnicy misyjni w tym roku zawitają do naszych domów w drugi dzień świat. Spotkanie scholii będzie o godz. 9.00. Zapraszamy!
 8. Jest nowy Gość Niedzielny. Niedziela oraz dla dzieci Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny. Od 47. numeru „Gość Niedzielny” z dodatkiem diecezjalnym jest dostępny tylko w kościołach lub w prenumeracie. W kioskach Ruchu, salonikach prasowych, Empikach czy innych świeckich punktach dystrybucji dostępne jest wydanie ogólnopolskie, bez dodatku diecezjalnego.
 9. Dzisiaj młodzież rozprowadza ciasto w cenie 20 i 25 zł. W następną niedzielę młodzież przygotuje stroiki świąteczne. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na oazę, która będzie miała miejsce od 26 lipca 2023 roku.
 10. W przyszła niedzielę na Mszach św. przedpołudniowych zagra nasz zespół „Rewolucja”. Zapraszamy 10 minut przed Mszą św. Będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na zakup potrzebnego sprzętu.
 11. Prosimy o posługę ministrantów i lektorów w wyznaczonym przez siebie jednym terminie w tygodniu. Niech rodzice dopilnują tej posługi synów. Kolęda będzie wyznaczona zgodnie z punktacją od września do grudnia.
 12. Rodziców i uczniów klas VI prosimy o przygotowanie tegorocznej szopki i przystrojenie kościoła na Święta Bożego Narodzenia.
 13. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp.: Stanisława Wacka, Józefę Bednarz, Tadeusza Steca, Mariana Pyzika, Bronisława Rzącę, Tadeusza Dobka, Helenę Kunę, Anetę Strzelecką – Wacek. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
Scroll to Top