IV Niedziela Adwentu

18.12. 2022 r.

1. IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 popołudniu o 15.00; Granice 8.00.
  2. Młodzież przygotowała stroiki pod kierunkiem Pani Edyty Bogdan w cenie 25 zł. Dziękujemy również uczniom kl. VIB za wykonanie i przekazanie ozdób świątecznych. Dochód będzie przeznaczony na oazę dzieci i młodzieży. Panu Wacławowi Piecuchowi za przekazanie pierników.
  • Msze św. roratnie o godz. 6.45 popołudniu o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Przez cały tydzień możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  1. W czwartek 22 grudnia – ADWENTOWA SPOWIEDŹ PARAFIALNA. Od godz. 8.30 – 12.00 z przerwą o godz. 10.00 i popołudniu od godz. 14.00 – 17.00 z przerwą o 15.30.
  2. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 18.00. Będą omawiane sprawy związane z Uroczystością Bożego Narodzenia i kolędą. Obecność obowiązkowa.
  3. We piątek wyjazd do chorych od godz. 9.00. Udamy się do chorych, których odwiedzamy I piątki, jeśliby byli jeszcze chętni inni, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
  4. Strojenie kościoła, przygotowanie szopki oraz sprzątanie kościoła w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy rodziców i uczniów kl. VI.
  5. Sobota – Ostania Msza św. roratnia o godz. 7.30. Zapraszamy dzieci, które pięknie uczestniczyły przez cały Adwent, będzie to podsumowanie wszystkich spotkań roratnich. Zapraszamy także młodzież szkół średnich oraz starsze klasy Szkoły Podstawowej.
  6. Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter wigilii przez:
  • przeczytanie fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza,
  • modlitwę za żyjących i zmarłych,
  • połamanie się opłatkiem wraz z życzeniami,
  • wspólny posiłek, śpiewanie kolęd

Zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Jest to też okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwach. Nie zapomnijmy o osobach samotnych, niech doświadczą naszej dobroci i miłości.

1. Pasterka o godz. 24.00, ofiary zbierane podczas pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Piętnaście minut przed Pasterką będzie kolędował Chór „Małopolanie”
  1. Niedziela – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu o 15.00 na Granicach o 8.00. W tym dniu kończy się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
  1. Poniedziałek – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00.Na Mszy św. o godz. 11.00 rozesłanie dzieci, którzy udadzą się do naszych domów z kolędą misyjną. Przyjmijmy kolędników życzliwie. Każda grupa będzie mieć identyfikator z pieczątką parafii i podpisem ks. proboszcza.
  1. Centrum Zdrowia Tuchów informuje, iż od stycznia 2023 r. rozpoczyna realizację świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Siedliskach k. Tuchowa. Szczegóły w gablocie.
  1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. + Marię Poznańską. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.