Ogłoszenia

III Niedziela Zwykła

22 stycznia 2023 r.

 

 1. III Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR; 9.00; 11.00 i 15.00. Dzisiejsza niedziela z woli Ojca św. Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Uświadamia ona nam jak ważne jest Słowo Boże w naszym życiu. Ma nas także zachęcić do czytania Pisma św. w naszych rodzinach. Zwróćmy na to uwagę, że w naszych rodzinach jest Biblia, ale mało ja czytamy dla wzbogacenia i umocnienia naszej wiary. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie i ubezpieczenie naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie i ofiarność. Przed Msza św. o godz. 11.00 będzie kolędował chór „Dominanta” ze Staszkówki.
 1. W tygodniu Msze św.:

** codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30

 • wtorekKończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • środa – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywania próśb i podziękowań na kartkach.
 • piątek – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
 • sobota Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Z sakramentu pokuty możemy korzystać przed Mszą św.

 1. Jest nowy Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 1. Prosimy rodziców ministrantów i lektorów o zachęcenie synów do posługi przy ołtarzu.
 1. Kalendarz liturgiczny:
 • wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.
 • środa – nawrócenie św. Pawła, Apostoła.
 • czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.
 • sobota – św. Tomasza z Akwinu, prez. i dok. Kośc.
 1. Składamy podziękowanie Klubowi Honorowych Dawców Krwi oraz rodzicom dzieci przedszkolnych za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji „Ciasto dla Przemka Niemca”. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, kupując ciasto czy składając ofiarę z serca dziękujemy, niech Bóg hojnie wynagradza Waszą wrażliwość na drugiego człowieka.
 1. Wczoraj w Dekanalnym spotkaniu młodzieży uczestniczyło 200 młodych osób. Dziękujemy ks. Mariuszowi oraz Grupie Apostolskiej i animatorom za przygotowanie tego spotkania.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. w intencji chóru „Małopolanie”, który obchodzi swoje 40 – lecie istnienia i działalności. Po Mszy św. o godz. 16.30 program artystyczny na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Moszczenicy, jubileuszowy koncert chóry, występ kwintetu instrumentalnego z solistami chóru Dominanta ze Staszkówki oraz obrzęd Drobów Noworocznych. Chórzystom gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. Władysławą Makowiec. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 1. KOLĘDA:

 

 

Scroll to Top