Ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła

29.01.2023 r.

 

IV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR; 9.00; 11.00 i 15.00. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Chorych na Trąd. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Miesiąc luty jest czasem modlitwy za konających. Obejmijmy tę intencję naszą modlitwą prywatną czy rodzinną.

W tygodniu Msze św.:

  • codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywania próśb i podziękowań na kartkach
  • czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz.6.30; 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Postarajmy się, aby w każdej rodzinie taka świeca była, jej symbolika jest bardzo bogata. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkie siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, prośmy też o nowe powołania do życia zakonnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. (klaryski w Starym Sączu, Karmelitanki w Tarnowie i Bernardynki w Zakliczynie – Kończyskach). Jest to równocześnie I czwartek miesiąca lutego. Po Mszy św. w Kaplicy św. Izydora zostaną wystawione jasełka w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich ze Staszkówki. Serdecznie zapraszamy.
  • I piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. W adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 będziemy prosić w intencji misji i misjonarzy. Składka przeznaczona jest na misje. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. Wspominamy św. Błażeja bpa i męcz. Poświęcenie świec i gardła po Mszach św.
  • I sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi VI Roża Niewiast, liturgię przygotuje DSM.

Spowiedź:

      czwartek i piątek od godz. 16.00. W czwartek zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII. W piątek młodzież szkół średnich.

W środę po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców kl. VI do rozbierania szopki i choinek.

Składamy Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie i ubezpieczenie naszych kościołów. Składka wyniosła 8126 zł, na Granicach 441 zł. Ostatni rachunek za gaz wyniósł 5012, na Granicach 1366 zł. 
Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci nowy Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny a w nich dodatkowe atrakcje dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji członków Chóru Małopolanie i za zmarłych chórzystów z okazji 40 – lecia działalności chóru. O godz.  16.30 program artystyczny na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Moszczenicy, następnie Jubileuszowy Koncert w wykonaniu Chóru Małopolanie, występ kwintetu instrumentalnego i obrzęd „Drobów Noworocznych” Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Chórowi „Małopolanie” życzymy dalszych sukcesów

 

 

Scroll to Top