ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Zwykła

05.02.2023 r.

 1. 5 Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR; 9.00; 11.00 i 15.00. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. – o godz. 6.30 i 17.00. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
 • Piątek – godz. 16.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby starsze, które czują się na siłach prosimy na Mszę św. rano lub wieczorem. W modlitwie będziemy polecać wszystkich chorych, starszych i samotnych. Dziękujemy Paniom z Caritasu za posługę dla najbardziej potrzebujących.
 1. Msza św. dla dzieci będzie w 3 niedzielę miesiąca lutego (19.02)
 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela  – to gazety warte przeczytania. Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra to prasa dla dzieci.
 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim rodzinom za czas wspólnej modlitwy, rozmowy, dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia i sugestie dotyczące parafii i duszpasterstwa. Dziękujemy za miłą atmosferę i ofiary złożone. Niech Bóg błogosławi wszystkim a Matka Boża Szkaplerza wyprasza potrzebne łaski.
 1. Dziękujemy Panu Antoniemu Pyzikowi za zakupienie gaśnic do kaplicy na Granicach.
 1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
 1. Spotkania:
 • Caritas – środa – godz. 15.30.
 1. Poza parafia zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Annę Dobek, Wiesława Niemca, Macieja Wałęgę, Zofię Kucharczyk, Zdzisława Antasa, Władysławę Kucharczyk, Marię Stec, Adama Piotrowskiego, Bogdana Dutkę, Longina Pawlaka. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. + Czesława Dutka. Dobry Jezu …
Scroll to Top