Ogłoszenia

VII Niedziela Zwykła

19.02.2023 r.

 

 1. VII Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00; 8.00 KGR; 9.00; 11.00 i 14.30 Nieszpory Eucharystyczne a po nich Msza św. Nabożeństwa 40 – godzinnego ofiarujmy jako zadośćuczynienie za nasze grzechy a zarazem prośmy o umocnienie na czas Wielkiego Postu. Program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Znajdźmy czas, aby przybyć i adorować Jezusa Eucharystycznego.
 2. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. Od jutra można składać dary na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej parafii. Podana jest lista produktów, które mogą być umieszczone w paczce, która ma określoną wagę. Mamy 5 paczek można je dzisiaj zabrać i wspólnie z rodziną, sąsiadami uzupełnić o wskazane artykuły lub przynieść te artykuły do dolnego kościoła. Termin do następnej niedzieli, podczas której będą zbierane również ofiary do puszek na Ukrainę.
 4. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Podejmijmy postanowienie, aby trzeźwo przeżywać czas zbliżającego się Wielkiego Postu. Księga trzeźwości wystawiona jest na stoliku pod chórem. Podejmijmy dar abstynencji i ofiarujmy go za osoby uzależnione od alkoholu.
 5. Msze św. – codziennie o godz. 6.30 i 17.00
 • Środa– Środa Popielcowa – rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.
 • Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30; 10.00 i 17.00.
 • Przyjęcie popiołu jest znakiem nawrócenia i przemiany serca oraz podjęciem czynów miłosierdzia. Modlitwa, post i jałmużna to trzy drogi na Wielki Post przez które chcemy doskonalić nasze życie. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja i post ścisły:
 • abstynencja czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązuje od 14 roku życia.
 • post ścisły – trzy posiłki w ciągu dnia – od 18 roku do 60 roku życia

                            Ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne.

6. Nabożeństwa Wielkiego Postu: 

 • Droga Krzyżowa – piątek godz.:

               7.00 – dla wszystkich

              16.30 – dzieci i starsi – dzieci otrzymają plansze i będą zbierać naklejki.

              19.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z MB Szkaplerzną i św. Ritą. W programie: rozważania Drogi Krzyżowej, odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Intencje można składać na facebooku: drogi krzyżowe ze św. Ritą, na stronie parafialnej i w skrzynce intencji w kościele. Zapraszamy młodzież naszej parafii, grupę Apostolską i VII i VIII klasy. 

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – Niedziela godz. 15.00.  Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

7. Spotkania:

 • Wtorek 17.00 Msza św. i spotkanie klas III oraz „Trójek Klasowych”
 • Sobota – godz. 9.00 aspiranci i DSM. Prosimy ministrantów i lektorów o mobilizację w służeniu w tygodniu. Kilku chłopców nie podjęło tego jednorazowego obowiązku.

8. W dniach 24 i 25 lutego/piątek, sobota/ odbędzie się szczepienie psów w Moszczenicy. Szczegółowe informacje na plakatach.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość

10. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. zmarłymi: Józef Opala, Maria Niemiec, Zofia Dudek Stanisława Kutaś, Łucja Kuna, Jan Kalisz, Krystyna Siewiera. Informacje umieszczone są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Dobry Jezu …

Scroll to Top