Informacje duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

26.02.2023 r.

 

 1. I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza św. W Polsce za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Dzisiaj składka do puszek przeznaczona jest na pomoc Ukrainie.
 2. Przyszła niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Składka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00
 • Od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu
 • środaNowenna do MB Szkaplerznej – modlitwą obejmiemy całą parafię prosząc o dobrze przeżyty Wielki Post.
 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 • Droga Krzyżowa – piątek

godz.   7.00 – dla wszystkich

godz.  16.30 – dla dzieci.

godz. 19.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z MB Szkaplerzną i św. Ritą. W programie: rozważania Drogi Krzyżowej, odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Intencje można składać na facebooku: drogi krzyżowe ze św. Ritą, na stronie parafialnej i w skrzynce intencji w kościele. Zapraszamy młodzież, Grupę Apostolską oraz obowiązkowo VII i VIII klasy.

 •  Gorzkie Żale – Niedziela – godz. 15.00.
 1. W tygodniu przypada:
 • I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 • I piątek – Msze o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy. Wyjazd do chorych o godz.10.00.
 • I sobota – nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi VII Roża Niewiast. Liturgię przygotuje DSM. O godz. 9.00 zbiórka aspirantów. W tym dniu przeżywamy święto św. Kazimierza, królewicza.
 1. Spowiedź:
 • czwartek od godz. 16.00 – klasy od IV – VIII.
 • piątek od godz. 16.00 – szkoła średnia i starsi. W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.
 1. Bóg zapłać za ofiary: na utrzymanie kościoła. Przypominamy, że roczna ofiara od rodziny wynosi 300 zł. Składka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii wyniosła: 4530 zł a na seminarium 4430. Ofiary zostały wpłacone do Caritasu i seminarium. Bóg zapłać
 2. Gość Niedzielny, Niedziela proponują wiele ciekawych artykułów związanych z Wielkim Postem i sprawami bieżącymi Kościoła powszechnego i w Polsce. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra.
 3. Dyrektor ZS w Moszczenicy informuje, że w terminie od 06 do 17 marca 2023 r. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do publicznego przedszkola oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok 2023/2024 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków lub kryteriów. Karty można pobrać w budynku Przedszkola, w sekretariacie i na stronie internetowej.
 4. I rata podatku rolnego, od nieruchomości oraz opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyjmowana będzie w dniach 28.02 – 15.03 2023 r. w godz. 8.00 – 12.00 w Urzędzie Gminy. Równocześnie będą wydawane nakazy płatnicze i informacje o płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Moszczenicy zaprasza osoby zainteresowane wsparciem w formie Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. Wsparcie kierowane jest dla osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności.
 6. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. ++ Anna Dobek, Edward Wołkowicz, Ryszard Giera, Józef Ciulis, Maria Gawlik, Władysława(F) Stec. Dobry Jezu …
Scroll to Top