Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

05.03.2023 r.

 

 1. II Niedziela Wielkiego PostuMsze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza św. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Składka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. nasze czuwanie przy Chrystusie ofiarujmy w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji nowennowych. Modlitwę ofiarujemy w intencji wszystkich kobiet. Spotkanie PO Caritas o godz. 15.30.
 1. Sobota(11 marca):
 • Rozpoczniemy nowennę do św. Józefa o godz. 16.50, która jest przygotowaniem do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Duchową Adopcję podejmiemy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Duchowa Adopcja polega na podjęciu zobowiązania modlitwy jednym dziesiątkiem różańca przez 9 miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone i za rodziców, aby nie dokonali zabicia dziecka, któremu przekazali życie.
 • O godz. 8.00 z placu przy kościele wyjazd ministrantów i lektorów do Bobowej na Dekanalny Turniej Piłki Nożnej.
 1. Niedziela(12 marca):
 • 11.00 – Msza dla dzieci ze specjalnym kazaniem. Zapraszamy dzieci z naszej parafii.
 • Młodzież będzie rozprowadzać „ciasto na oazę”, którą organizuje nasza parafia w dniach od 27 lipca do 02 sierpnia. Ciasto prosimy przywieść w sobotę do godz. 19.00. Potraktujmy to dzieło jako jałmużnę wielkopostną.
 • PO Caritas od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać baranki i świece paschalne. Ofiary od 8 zł. przeznaczone są na pomoc potrzebujących z naszej parafii.
 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 • piątek – Droga Krzyżowa
 • 7.00 – dla wszystkich;
 • 16.30 – dzieci;
 • 19. 00 – droga Krzyżowa z MB Szkaplerzną i św. Ritą
 • niedziela – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne godz. 15.00
 1. Proponujemy do przeczytania artykuły z Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 2. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji działający przy Zespole Szkół w Moszczenicy oraz Ośrodek Kultury w Moszczenicy serdecznie zapraszają na koncert liryczno-romantyczny z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 9 marca 2023r. (najbliższy czwartek) godz. 18.00 na sali gimnastycznej zespołu szkół. W programie montaż słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu „Na cztery” oraz krótkie humorystyczne scenki w wykonaniu uczniów. Serdecznie zapraszamy, nie tylko Panie.

 

Scroll to Top