Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023 r.

 

 1. IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana Laetare – Raduj się JerozolimoMsze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Zapraszamy do prywatnej adoracji.
 • poniedziałek – św. Józefa Oblubieńca NMP
 • Środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji.
 • Piątek – Dzień Misjonarzy Męczenników.
 1. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 17.00 podejmiemy Duchową Adopcję dziecka, którego życie jest zagrożone zabiciem. Na stoliku pod chórem są umieszczone deklaracje adopcji. Trzeba wpisać swoje imię i nazwisko i część tej deklaracji złożyć w czasie adopcji, która polega na odmawianiu przez 9 miesięcy każdego dnia jednego dziesiątka różańca. Zachęcamy do złożenia tego daru w obronie życia dzieci poczętych.
 2. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 • Droga Krzyżowa w piątek – godz. 7.00; 16.30 – dla dzieci; 19.00 – z MB Szkaplerzną i św. Ritą.
 • Gorzkie Żale – Niedziela – godz. 16.00.
 1. W przedsionku kościoła są baranki wielkanocne i paschaliki, jest to dzieło Caritas. Ofiara od 8 zł. Ofiary przeznaczone są na pomoc biednym. Potraktujmy to jako jałmużnę wielkopostną.
 1. Z prasy katolickiej jest Niedziela, Gość Niedzielny. W przyszłą niedzielę będzie specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcony relikwiom Męki Pańskiej. Cena 13 zł.
 2. Od 26 marca(przyszła niedziela) rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program zamieszczony jest na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Równocześnie rekolekcje będą mieć uczniowie naszej szkoły.
 3. Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie w temacie: „Zmiany w dopłatach obszarowych w roku 2023. Szkolenie odbędzie się 21 marca(wtorek) o godz. 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy.
 4. Komenda Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, Nadleśnictwa oraz Agencja restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwracają się z apelem o zaprzestanie wiosennego wypalania traw. Wypalanie traw stanowi duże zagrożenie pożarowe. Wypalania traw zakazują przepisy, kodeks wykroczeń przewiduje za to karę wysokiej grzywny a nawet pozbawienia wolności do 10 lat. Rolnicy pobierający płatności bezpośrednie lub obszarowe mogą być ukarani obniżeniem płatności. Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.
 5. Zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii w zakrystii lub u księży do końca marca
 6. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów i aspirantów na turniej piłki nożnej.
 7. Msze św. pogrzebowe poza parafią za śp. ++ Władysławę Stec, Janinę Martykę, Zofię Dudek, Marię Niemiec, Wiesława Niemca, Petronelę Hurko. Dobry Jezu…
Scroll to Top