ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

 

 1. V Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzisiaj także wspieramy Seminarium Duchowne w Tarnowie. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Maciej Fryzowicz OFM. Niech będzie to czas naszej odnowy, wzmocnienia sił duchowych i dobrego przygotowania się do Świat Wielkanocnych. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej, jak w gablocie. Od poniedziałku składka będzie przeznaczona na wydatki związane z rekolekcjami. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tygodniu:
 3. Msze św. w czasie rekolekcji w poniedziałek, wtorek 7.00, 9.00 i 18.00, środa 7.00  i 18.00.
 • Środa Nowenna do MB Szkaplerznej o godz. 18.00, Msza św. i zakończenie rekolekcji.
 • Piątek Droga krzyżowa o godz. 7.00, 17.30(dla dzieci) i 19.00 z MB Szkaplerzną i św., Ritą, na którą zapraszamy młodzież naszej parafii, Grupę Apostolską oraz klasy VII i VIII obowiązkowo.
 • I Sobota Nabożeństwo do Niepok. Serca NMP. O godz. 17.30. różaniec poprowadzi VII Róża Niewiast a liturgię przygotuje DSM. Spotkanie DSM o godz. 9.00.
 1. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00. Uroczysta procesja rozpocznie się przed wejściem do kościoła.
 2. Nasza parafia wraz z Ośrodkiem Kultury i Biblioteki organizuje konkurs palm. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11. 00. Regulamin na stronie Ośrodka Kultury i Biblioteki.
 3. 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w związku z tą rocznicą w naszej parafii odbędzie się Droga Krzyżowa w plenerze w obronie Jego dziedzictwa. Jan Paweł II – to człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, który przez niemal trzy dekady był dla wiernych liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień. Droga Krzyżowa  odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 19:00. Prosimy o zabranie lampionów!
 4. Do chorych udamy się w piątek 31 marca od godz. 9.00. Prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii. Sakrament namaszczenia będzie też udzielony we wtorek na Mszy św. o godz. 9.00. Przywieźmy chorych, starszych, aby mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie.
 5. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.
 6. Na parafialnym koncie oazowym widnieje suma 9013 zł. Bóg zapłać! Zespół „Rewolucja” z ofiar wiernych zakupił m.in. oświetlenie, reflektory do oświetlenia dekoracji w kościele.
 7. Z prasy katolickiej oprócz stałego wydania Gościa Niedzielnego jest specjalny Gość Niedzielny, którego tematem są relikwie Męki Pańskiej. Cena 14 zł. Jest także prasa dla dzieci.
Scroll to Top