Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09.04.2023 r.

1. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja! Ta prawda staje się podstawą naszej wiary, dającą radość i pokój. Przeżywamy dzisiaj największą uroczystość Roku Kościelnego – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu. Msza św. o godz. 7.00; 9.00;11.00 i 16.00. W Kaplicy na Granicach, o godz. 8.00.
  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza św. o godz. 7.00; 9.00;11.00 i 16.00. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie
  • Msze św. – codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do Bożego Miłosierdzia. W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.
  1. Przyszła niedziela – Niedziela Miłosierdzia. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 po nim Msza św. Składka do puszek na Caritas. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci.
  2. SPOTKANIA:
  • wtorek: Dzieci i rodzice klas III godz. 18.00,
  • środa – dzieci klas III godz. 19
  1. Składamy podziękowanie za chrześcijańskie przeżywanie Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.
  • Rodzinom, które stworzyły Domowy Kościół przez modlitwę i nabożeństwa prowadzone w gronie rodzinnym, udział w rekolekcjach i sakramencie pokuty.
  • Panom Organiście i Kościelnemu. Radzie Duszpasterskiej za poprowadzenie Drogi Krzyżowej
  • Kapłanom Tadeuszowi i Mariuszowi za posługę duszpasterską.
  • Klerykowi Kacprowi za pomoc liturgiczną.
  • Dziękujemy rodzicom uczniów kl. VII i VIII za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za posprzątanie kościoła.
  • Paniom z Caritasu za posługę wobec potrzebujących.
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za przygotowanie liturgii oraz grupie wykonującej śpiew Pasji w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. Chórowi Małopolanie.
  • Młodzieży przygotowującej drogi krzyżowe z MB Szkaplerzną i św. Ritą.
  • OSP Moszczenica za czuwanie przy grobie i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej.

Drodzy Parafianie!

Pełnych miłości i nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!

Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!