Ogłoszenia

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

16.04.2023 r.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia – II Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00 o 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po nim Msza św. Składka do puszek przeznaczona jest na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Szczególnie mocno wybrzmiewają dzisiaj słowa Chrystusa zapisane przez św. siostrę Faustynę: „Nie lękaj się niczego, bo  jestem z tobą”. Naszym modlitwom polecamy nasz parafialny Caritas i panie, które z wielkim zaangażowaniem podejmują posługę. Zapraszamy chętnych do włączenia się w pracę Caritasu.
 1. Za tydzień Niedziela Biblijna. Niech Pismo św. będzie czytane w naszych rodzinach, bo jak pisał św. Hieronim „nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa” Każdy kto czyta Pismo św. przez 15 minut zyskuje odpust zupełny.
 1. We środę prosimy rodziców kl. VII i VIII o rozebranie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za pomoc i życzliwość.
 1. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • środaNowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach.
 1. Spotkania:
 • poniedziałek – rodzice i uczniowie klasy VII – godz. 18.00.
 • wtorek – rodzice i uczniowie klas II I – godz. 18.00. Na Mszy św. będzie poświęcenie modlitewników, następnie spotkanie formacyjno – liturgiczne.
 1. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.
 2. Sołtys wsi Moszczenica zaprasza na zebranie wiejskie w dniu 23 kwietnia o godz. 12.00 w budynku Zespołu Szkół w Moszczenicy. W paragramie informacja o stawkach podatków i opłat lokalnych, opinia w sprawie przyłączenia Sołectwa Sitnica do Gminy Moszczenica.
 3. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś zaprasza na uroczystości upamiętniające XIII Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, która odbędzie się 17 kwietnia(poniedziałek) w Gorlicach. Godz. 16.00 Msza św. w Bazylice w Gorlicach, złożenie kwiatów pod Tablica upamiętniającą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej. O godz. 17.00 w dworze Karwacjanów i Gładyszów okolicznościowe wystąpienie Poseł na Sejm RP Małgorzaty Wassermann oraz koncert Pawła Piekarczyka.
 4. W sobotę 22 kwietnia o godz. 5.30 z placu przy kościele wyjazd na pielgrzymkę do Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii. Powrót około 21.
 5. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Waldemar Orliński, Janina Kudłaty, Helena Stabach, Krystyna Szymczyk, Janina Mackoś, Czesław Brach, Janina Dąbrowska, Stanisław Brach, Zygmunt Pyzik.
 6. W poniedziałek o godz. 14.00 będzie pogrzeb śp. + Janusza Kurzawy. Dobry Jezu…

 

Scroll to Top