ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna

  23.04.2023 r.

 

1. III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00.

2. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na Biblię i sięganie po nią podczas modlitw rodzinnych. Każdy kto czyta Pismo św. przez pół godziny zyskuje odpust zupełny. Postarajmy się, aby szczególnie w tym tygodniu czytać Pismo św. w naszych rodzinach, niech umacnia nas Słowo Boże.

3.  W tym tygodniu:

  • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski.
  • Wtorekśw. Marka, Ewangelisty – będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla rolników w pracach rolnych oraz o urodzaje i ustrzeżenie przed nieszczęściami.
  • Środa nowenna do M B. Szkaplerznej.
  • Sobota Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwo majowe. Na które zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Podtrzymajmy piękną tradycję śpiewania majówki przy kapliczkach, które starajmy się udekorować.

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna. Dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Na Mszach św. dopołudniowych zagra parafialny zespół „Rewolucja”. Zapraszamy 10 minut przed      Mszą św. Będzie można też złożyć ofiarę do puszek na potrzeby zespołu.

6. Spotkania:

  • Wtorek – godz. 18.00 dzieci kl. III wraz z rodzicami.
  • Piątek – godz. 19.00 parafialne spotkanie młodzieży. Zapraszamy młodzież szkół średnich, Grupę Apostolską oraz kl. VII i VIII obowiązkowo!
  • Sobota – DSM i ministranci godz. 9.00; aspiranci godz. 9.30.

7. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.

8. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. Jana Kalisza, Tomasza Kunę, Zofię Kucharczyk, Helenę Klocek. Szczegóły w gablocie.

Scroll to Top