Informacje duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna

 30.04.2023 r.

 

 1. IV Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Dzisiaj na Mszach św. dopołudniowych gra parafialny zespół „Rewolucja”. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne, składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po prymarii.
 1. W środę – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patroni Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Nie będzie Mszy św. na Granicach.
 1. W niedzielę 7 maja(przyszła niedziela) o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Polecajmy dzieci i ich rodziny, aby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie umacniał ich wiarę i miłość. Ze względów organizacyjnych prosimy, wybrać inne Msze św., tak by mogły uczestniczyć rodziny i najbliżsi dzieci komunijnych.
 2. Za dwa tygodnie 14 maja nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Izydora. Na sumie odpustowej o godz. 11.00 będziemy obchodzić też I rocznicę Komunii św. uczniów klas IV.
 1. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, rodzinach czy przy kapliczkach.             Uczcijmy w ten sposób Matkę Bożą, która patronuje naszej parafii.
 • Poniedziałek – św. Józefa, rzemieślnika.
 • I czwartekmodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków. Polecajmy strażaków z naszej miejscowości i gminy.
 • I piątek Msze wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 6.30 i 18.00. Wyjazd do             chorych od godz. 9.00. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy.
 • I sobota – Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.30. Różaniec poprowadzi  VIII Róża Niewiast. Liturgię przygotuje DSM. Spowiedź dzieci z klas III będzie o godz. 9.30.
 1. Spowiedź: czwartek i piątek od godz. 17.00 oraz w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 2. Spotkania:
 • Czwartek i piątek – próba przed Komunią św. godz. 18.45.

8. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.

9. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. Przemysławem Niemcem, Władysławą Makowiec, Stanisławą Kutaś. Szczegóły w gablocie. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał

śp. Janusza Kurzawę, Jana Sowę, Stanisława Kucharczyka. Dobry Jezu…

Scroll to Top