Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna

 07.05.2023 r.

 

 1. V Niedziela Wielkanocna – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00. Dzisiaj o godz. 11.00 przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Polecajmy dzieci i ich rodziny, aby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie umacniał ich wiarę i miłość i błogosławił dzieciom i ich rodzinom. Od jutra dzieci i rodzice będą uczestniczyć w Białym Tygodniu – o godz. 18.00. Składamy rodzicom podziękowanie za dar do naszego kościoła w postaci 4 paten komunijnych oraz 2 ornatów. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W przyszłą niedzielę – 14 maja nasza parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Izydora. Na sumie odpustowej o godz. 11.00 będziemy obchodzić też I rocznicę Komunii św. uczniów klas IV. Spowiedź dla klas IV w piątek od godz. 17.00. Prosimy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, strażaków do baldachimu oraz panie do feretronów. Kazania wygłosi Ks. Sylwester Brzeźny Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.
 1. W tym tygodniu:  Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy oddając się opiece Matki Bożej.
 • poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika. Patrona Polski i naszej Diecezji Tarnowskiej. W Szczepanowie trwają uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 • wtorek spotkanie kandydatów na lektorów o godz. 19.00.
 • środa spotkanie Rady Parafialnej i Caritasu po Mszy św. wieczornej.
 • sobota – Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18. 00, następnie procesja z figurą Matki Bożej i różaniec. O udekorowanie figury prosimy Różę misyjną. Nabożeństwo poprowadzi ks. Stanisław Olszak Dyrektor Ekonomiczny Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną, za Waszą ofiarność i hojność dla potrzeb kościoła i parafii.
 2. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.
 3. Sołtys wsi Moszczenica informuje, że II rata podatku od nieruchomości oraz opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyjmowana będzie w dniach 08-15.05. 2023 w godz. 8.00 – 12.00 w Urzędzie Gminy.
 4. „Kto śpiewa ten dwa razy się modli”. Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy oraz członkowie chóru Małopolanie zapraszają chętną młodzież i osoby dorosłe do wstąpienia w szeregi chóru. Zapraszamy osoby, które swoim śpiewem chcą wzbogacać zarówno uroczystości kościelne jak i gminne, dla których muzyka to po prostu pasja a dołączając do chóru, chciałyby ją rozwijać i doskonalić. Nasz chór ma 40-letnią tradycję i nadal chcemy ją podtrzymywać i rozwijać. Najbliższa próba będzie w piątek 12 maja 2023r. o godz.19.30 w budynku ośrodka kultury. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby.
Scroll to Top