Ogłoszenia parafialne

 Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023 r.

 

 1. VI Niedziela WielkanocnaMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, KGR 8.00, 9.00 , 11.00; 16.00. Nasza parafia obchodzi Uroczystość ku czci św. Izydora. Uroczysta suma o godz. 11.00. Kazania głosi i sumę odpustową poprowadzi ks. Sylwester Brzeźny – Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili dzisiejszą uroczystość swoją posługą: Liturgicznej Służbie Ołtarza, DSM, dzieciom pierwszokomunijny, uczniom przeżywającym rocznice I Komunii św., strażakom z OSP Moszczenica, paniom niosącym feretony, kapłanom. Wszystkim za dar wspólnej modlitwy ku czci św. Izydora Bóg zapłać!
 2. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje – dawne dni krzyżowe. Modlimy się o urodzaje i ustrzeżenie nas od różnego rodzaju nieszczęść. Intencję tę będziemy polecać w czasie nabożeństwa majowego.
 1. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 • Wtorekświęto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.
 • ŚrodaNowenna do MB Szkaplerznej. W tym dniu do grona DSM – u zostaną przyjęte nowe dziewczynki. Miło nam poinformować, że w sobotę zostały pobłogosławione dwie nowe przewodniczki DSM. Dziękujemy Martynie i Zuzannie za podjecie wysiłku przygotowania się do tej funkcji przez kurs prowadzony w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach, rodzicom za pomoc i życzliwość. Niech Maryja wyprasza im potrzebne łaski.
 • Czwartekna Mszy św. o godz. 18.00 będzie obrzęd ustanowienia lektorów. Cieszymy się, że wzrasta grono lektorów. Rodzicom dziękujemy za wsparcie.
 • Piątekrozpoczyna się Nowenna do Ducha św. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o godz. 18.00.
 • Sobotana Orliku zostanie odbędzie się turniej w piłce nożnej ministrantów i aspirantów.
 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 11.00 Msza św. z kazaniem dla dzieci. Młodzież będzie rozprowadzać ciasto, ofiary złożone przeznaczone są na oazę parafialną, która będzie od 26 lipca do 03 sierpnia. Przyjmowanie ciast w sobotę od 19.00 – 20.00.
 2. Jest nowa prasa katolicka zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.
 3. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe: śp. Petronela Hurko; Natalia Brach; Janusz Kurzawa; Przemysław Niemiec, Adam Buś; Józef Opala; Maria Stec, Adam Piotrowski; Helena Zielińska; Józef Podolski ; Bogdan Dutka. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
Scroll to Top