Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, po południu o godz. 16.00. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po prymarii. Ksiądz proboszcz wyraża wdzięczność za dar modlitwy w Jego intencji z okazji 30 – lecia świeceń kapłańskich.
  2. Jutro – Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
  • Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 15.00 i 18.00. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Mszą św. rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu, która przypada na naszą parafię.
  • Msze św. godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do Serca Jezusowego codziennie o godz. 18.00 w niedziele o godz. 16.00.
  • Środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i prośbami wypisanymi na kartkach.
  • I Czwartekświęto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwę ofiarujemy za Kapłanów Rodaków, tych którzy tutaj posługiwali i posługują oraz za siostry zakonne oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek – Msze o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.
  • I sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.30 różaniec poprowadzi róża mężczyzn a liturgię przygotuje DSM.
  1. Spowiedź: czwartek od godz. 17.00 – uczniowie kl. III- VII; piątek – od godz. 17.00 dorośli i młodzież szkół średnich.
  2. Przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy w tygodniu do wypełnienia tego obowiązku wypływającego z przykazania kościelnego.
  3. We wtorek 6 czerwca o godz. 15.30 zostanie udzielony sakrament bierzmowania dokona tego Biskup Artur Ważny. Do tej uroczystości chcemy się przygotować przez triduum dla kandydatów i ich rodziców i świadków:
  • Piątek – Msza św. o godz. 18.00
  • Niedziela – Msza św. o godz. 16.00 po Mszy próba ze świadkami
  • Poniedziałek(5 czerwca) – od godz. 17.00 – 18.00 spowiedź, Msza św. i po niej próba generalna. O godz. 19.30 sprzątanie kościoła.
  1. Nasza parafia organizuje oazę dla dzieci i młodzieży od 26 lipca do 03 sierpnia. Hasłem jest: „Życie świętych drogowskazem do nieba” W programie m.in.
  • codzienna Msza św., tematyczne spotkania w grupach, okolicznościowe nabożeństwa, wieczorki taneczno – teatralne, gry zespołowe
  • wyjazdy całodniowe: Sanktuarium MB Fatimskiej – Zakopane, kąpielisko termy „Bania”; Karków – Łagiewniki, zwiedzanie ogrodu zoologicznego
  • wyjazdy pół dniowe: kręgle z pizzą, aquapark w Muszynie. Karty osobowe i zdrowotne można odbierać w zakrystii lub w kancelarii od następnej niedzieli.
  1. 01 czerwca przy parkingu Ośrodka Zdrowia w godz. 11.30 – 13.00 organizowane jest bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegółu na plakacie w gablocie.
  2. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą treścią prasy katolickiej dla dorosłych, dzieci i młodzieży.