ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

11.06.2023 r.

 

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy – Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00 , 16.00. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W zakrystii lub w kancelarii są do odebrania karty oazy. Kartę osobowa należy oddać do końca roku szkolnego, kartę zdrowia ostatecznie na spotkaniu przed oazą 23 lipca. Prosimy także o wsparcie tej akcji przez sponsorów, zakłady pracy czy indywidualne osoby. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.
 1. 18 czerwca – Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczystości odbędą się przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest o godz. 18.00 w niedzielę o 16.00
 • wtorek – godz. 15.30 zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Nie będzie Mszy św. wieczornej.
 • środa Nowenna do M B Szkaplerznej wraz z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach.
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św.  a następnie procesja od kościoła parafialnego do czterech ołtarzy ul. Gorlicką do Starego kościoła, ul. Samorządową następnie Targową do Kościoła. W dni powszednie oktawy Msza św. o godz. 18.00 następnie procesja. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, DSM, ministrantów i lektorów, niosących feretrony. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji  i udział w oktawie. Niech będzie to wyraz naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu.  Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Prosimy, aby parkować samochody zgodnie z planem umieszczonym na tablicy przy placu.
 • sobota – o godz. 15.00 spotkanie DSM na Orliku.
 • przyszła niedziela – Msza św. o godz. 11.00 dla dzieci ze specjalnym kazaniem dla nich. Składka do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, niedzieli, dla dzieci jest nowy Promyczek a w nim mała niespodzianka.
Scroll to Top