Ogloszenia parafialne

Ogłoszenia
XIV Niedziela Zwykła
9. 07. 2023 r.

1. XIV Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, , 9.00, 11.00, popołudniu 16.00, KGR 8.00. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, niech to będzie również czas rozwoju duchowego przez modlitwę, niedzielną Mszę św., dobro i wzajemną życzliwość. Rodziców prosimy, aby zadbali o swoje dzieci, by mogli rozwijać swoją wiarę i uświęcać się przez sakramenty święte.
2. W tygodniu:
Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed odpustem ku czci MB Szkaplerznej.

wtorek- czcimy św. Benedykta opata, patrona Europy.

środa – św. Brunona z Kwerfurtu.

czwartek – świętych Andrzeja Świerarda i Benedykta, patronów diecezji tarnowskiej.
3. W niedzielę 16 lipca nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumę odpustową odprawi ks. Piotr Cebula – Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa: ministrantów, lektorów, DSM, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, strażaków OSP Moszczenica, Panie do feretronów. W niedzielę odpustową, po Mszy Św. o 11.00, będzie można przyjąć Szkaplerz. Jest to dar opieki Matki Bożej ale również zobowiązanie. Więcej przeczytamy o tym na stronie internetowej i folderze, który wystawiony jest na stoliku pod chórem. Z racji odpustu nie będzie Mszy Św. w kapicy „Na Granicach”. Spowiedź przed odpustem w piątek od 17.00.
4. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, prasa dla dzieci i prasa misyjna.
5. W czwartek kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza Św. o godzinie 18.00. Po niej procesja z figurą Matki Bożej i różaniec. O przystrojenie figury prosimy 1–szą Różę Niewiast.
6. Dziękujemy p. Wójtowi Gminy Moszczenica p. Jerzemu Wałędze za życzliwość i wielki wkład w przygotowanie i przeprowadzenie oazy parafialnej. Bóg zapłać Dyrektorowi ZS Szkół w Moszczenicy P. Witoldowi Bogdanowi.
Dziękujemy wszystkim pieczącym ciasta i je kupującym. Do sponsorów oazy dołączyli: Caritas parafialny, PP Paulina i Bolesław Jędrzejowscy, Firma „Kris Bud, „Centrum Odzieżowe” Gomułkowie, RHD-Kazimierz Firlit, Państwo Laskowscy „Gór Bet”, Firma „Budimet”, P. Jan Durlak, Firma „Marys”, Nadleśnictwo Lasów Państwowych Gorlice, Firma „Usługi Projektowe” Andrzej Olszowski – Gorlice. Składamy podziękowanie za ofiarność i zrozumienie.

Scroll to Top