Ogłoszenia parafilane

XXIII Niedziela Zwykła

10.09.2022 r.

 

  1. XXIII Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 16.00. Na Granicach o 8.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Przez cały tydzień pragniemy się modlić w intencji rodziców, wychowawców, katechetów i dzieci. Pamiętajmy, że pierwszym miejscem wychowania i kształtowania serc i umysłów dzieci i młodzieży jest rodzina.
  1. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  1. Dzisiaj (10 września) w Markowej na Podkarpaciu w poczet błogosławionych zostanie wyniesiona rodzina Ulmów. Ojciec i Matka wraz z siedmiorgiem dzieci, jedno jeszcze w łonie matki zostali rozstrzelani przez hitlerowców za pomoc i ukrywanie ośmiu Żydów, którzy także zginęli z rąk hitlerowskiego okupanta. Po raz pierwszy do chwały ołtarzy zostaje wyniesiona cała rodzina i nienarodzone jeszcze dziecko. Uwielbiamy Boga za przykład tych błogosławionych.
  1. Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.
  • środa – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, po Mszy św. procesja i różaniec. O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy IV Różę Niewiast.
  • czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 odprawimy Drogę Krzyżową. Dbajmy o krzyże i kapliczki przydrożne, które są znakiem naszej wiary, tradycji i historii. Na to nabożeństwo prosimy uczniów naszej szkoły w ramach Tygodnia Wychowania.
  • piątek – Wspomnienie MB Bolesnej. W Limanowej rozpoczyna się tygodniowy odpust w Sanktuarium MB Bolesnej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • sobotaśw. Korneliusza, pap.

Spotkania formacyjne

 piątek – godz. 18.45 – animatorzy.

sobota – godz. 9.00 – aspiranci, ministranci i lektorzy oraz DSM – spotkanie z ks. Proboszczem

 Rodzicom dziękujemy za współpracę i nadal prosimy o wsparcie i pomoc w formacji dzieci i młodzieży.

  1. Czytajmy Gościa Niedzielnego i Niedzielę. W numerze wiadomości o nowych błogosławionych. Warto go mieć i zapoznać się z życiem i dziełem nowych błogosławionych.
  2. Poza parafią odprawiane będą Msze św. pogrzebowe za śp, ++ Janinę Kurzawę, Zdzisława Antasa, Natalię Brach, Maria Niemiec, Stanisława(F) Kutaś, Maria Gawlik. Informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej. Dobry Jezu …
Scroll to Top