Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła

12.11.2023 r.

 

 1. Msze święte dzisiaj o 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, Na Granicach 8.00. Składką do puszek wspomagamy „Kościół w potrzebie” z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny. Uczestniczmy także w Mszach św. w dni powszednie, ubogacając swoją wiarę i miłość do Chrystusa eucharystycznego.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach. W tym dniu odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów.
 • czwartek – Spotkanie grupy biblijnej – godz. 17.45
 • piątek – wyjazd młodzieży na czuwanie do Tuchowa – godz. 18.00 z placu przy kościele. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18.00 na plebani.
 • sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu przypada Święto patronalne Ruchu Czystych Serc. W naszym kościele w głównym ołtarzu znajdują się relikwie bł. Karoliny. O godz. 10.00 próba scholi. Zapraszamy także chętne dzieci do uczestnictwa w tych próbach.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Ubogiego. Caritas będzie rozprowadzać chlebki w cenie 10 zł. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc ubogim. Dziękujemy Paniom z PO Caritas za bezinteresowną posługę na rzecz potrzebujących. Potrzeba nowych osób by zaangażowały się w tą samarytańska posługę. Chętnych zapraszamy!
 2. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny. Niedziela, dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Są jeszcze do nabycia znicze i wkłady.
 3. Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom relikwiarza św. Rity. A byli nimi: Jerzy Gubała, Stanisława, Bolesław i Paulina Jędrzejowscy, VIII Róża Niewiast, Członkinie PO Caritas, Róże Rodziców modlący się za dzieci, V Róża Niewiast oraz trzy anonimowe rodziny. Bóg zapłać! Czekamy jeszcze na relikwiarium czyli taką skrzynkę w której będzie umieszczony relikwiarz. Dziękujemy także P. Krzysztofowi Gomułce za naprawienie rynien na dachu Starego Kościoła.
 4. Zauważyliśmy, że od jakiegoś czasu dokonują się kradzieże drewna z lasu parafialnego. Zostało to zgłoszone na policję, która będzie kontrolować las. Natomiast wszelkie wycinki wiatrołomów proszę konsultować z ks. proboszczem.
 5. W dniach od 24 czerwca do 1 lipca nasza parafia będzie organizować oazę dla dzieci i młodzieży. Miejsce pobytu to Zakopane – Olcza, nieopodal Sanktuarium Cudownego Medalika.
 6. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Halina Smoleń, Henryk Gajda, Maria Jamro. Dobry Jezu…

 

Scroll to Top