Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła

16.07.2023 r.

 

1. Uroczystość odpustowa ku czci MB SzkaplerznejMsze św. o godz. 7.00, 9.00, popołudniu 16.00. O godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa, którą poprowadzi Ks. dr Piotr Cebula – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Tarnowie.  Zapraszamy do wspólnego świętowania. Prośmy także, aby Matka Boża obecna przez cudowny obraz w naszej parafii wypraszała nam potrzebne łaski w życiu codziennym, niech otacza nas także płaszczem swojej opieki i chroni od niebezpieczeństw. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości parafialnej: Ks. Piotrowi za wygłoszone kazania, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, strażakom i chórowi „Małopolanie”.

2. Po Mszy św. o godz. 11.00 nałożenie szkaplerza, tym którzy pragną podjąć zobowiązania i przemieniać życie na wzór Maryi.

3. Dzisiaj możemy zyskać odpust pod zwykłymi warunkami:Modlitwa: Wierzę w Boga…, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo…, Pod Twoją obronę, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

4. W tygodniu:

  • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre przeżywanie wakacji.
  • wtorek św. Szymona z Lipnicy, prezb.
  • środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. Pamiętajmy o śp. Ks. Czesławie Muszyńskim z racji imienin.
  • sobota – Święto Marii Magdaleny.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będziemy prosić św. Krzysztofa patrona kierowców o bezpieczeństwo, rozwagę, kulturę i odpowiedzialność   na drodze. Ofiary zebrane przy okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup samochodów dla misjonarzy. Składka na tacę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra.

7. Dziękujemy P. Przemysławowi Potokowi za duży wkład w przygotowanie projektów i wniosków odnośnie naszej oazy. W niedzielę 23 lipca o godz. 17.00 w kościele spotkanie przed oazą. Prosimy o obecność rodzica/opiekuna/ i uczestnika. Do sponsorów oazy organizowanej przez naszą parafię dołączyli: Firma „Kowart” Jan Gryboś, Firma meblowa Janusz i Sławek; Firma WMG Marcin Górski. Dziękujemy wszystkim za dar dobrego serca.

Scroll to Top