Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła

30.07.2023 r.

 

 1. XVII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00 i 8.00KGR. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od alkoholu zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości jest ona wyłożona na stoliku.
 1. Wtorek i środa – można zyskać Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Pozostałymi warunkami są: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust możemy zyskać za siebie lub za zmarłych.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o pomoc w pracach rolniczych i dobre przeżywanie wakacji.
 • Poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prez.
 • wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc. W tym dniu przypada rocznica Powstania Warszawskiego(1944).
 • Środa Nowenna do MB Szkaplerznej – będziemy modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach.
 • I czwartek Będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 • I piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Modlitwą i wsparciem materialnym obejmujemy misjonarzy. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. Wspominamy św. Jana Marii Vianneya – patrona księży proboszczów.
 • I sobota Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, różaniec o godz. 17.30 poprowadzi I Róża Niewiast, Liturgię przygotuje DSM.

Niedziela –  Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Nowym Sączu (30 – 6 sierpnia). Szczegóły znajdziemy na plakacie.

 1. Spowiedź Święta:
 • Środa, czwartek i piątek od godz. 17.00. Sakrament Pojednania jest udzielany codziennie rano i popołudniu pół godziny przed Msza Świętą. Drodzy rodzice ułatwiajcie dzieciom przybycie do Spowiedzi Świętej. Zachęcamy by korzystać ze spowiedzi w dni powszednie.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Niech ona wzmacnia nasza wiarę.
 2. Dziękujemy Stowarzyszeniu Promocji Gminy Moszczenica na czele z P. Joanną Brach za pomoc w organizowaniu oazy. Do sponsorów oazy dołączyli: Studio Figura Gorlice p. Wioletta Gajda; p. Aneta i Mirosław Waląg; Zakład Pogrzebowy p. Andrzej Dziadzio; Delikatesy Centrum Moszczenica; p. Krzysztof Brach oraz anonimowy darczyńca.
 3. Miło nam poinformować, że z inicjatywy Samorządu Gminy Moszczenica i P. Wójta Jerzego Wałegi i wsparciu pani poseł Barbary Bartuś otrzymaliśmy dofinansowanie w Rządowego Projektu Ochrony Zabytków kwotę ponad 680 tys., która zostanie przeznaczona na renowacje przy starym kościele.
Scroll to Top