Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

06.08.2023 r.

 

 1. Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00 i 8.00KGR. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od alkoholu zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości jest ona wyłożona na stoliku.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o dar pogody i pomoc w pracach rolniczych.
 • wtorek – św. Dominika, prez.
 • środa Nowenna do MB Szkaplerznej. Wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża(Edyty Stein), patronki Europy. Po nowennie spotkanie PO Caritas.
 • czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
 • piątek – św. Klary, dziew.

Przyszła Niedziela –  Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16.00 Msza św. następnie procesja z figurą Matki Bożej i różaniec. O przystrojenie figury prosimy II Różę Niewiast. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Składka z niedzieli będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 1. Zakończyła się parafialna oaza dzieci i młodzieży. Pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie i prowadzenie: Ks. Mariuszowi, za dobre serce i kompetencje nauczycielom P. Annie i Przemysławowi Potokom, P. Agnieszce Piotrowicz, P. pielęgniarce Krystynie Wielopolskiej. Dziękujemy wszystkim sponsorom, Gminie, Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica, rodzicom, animatorkom, wszystkim uczestnikom oazy. Za wszelkie dobro składamy podziękowanie Bóg zapłać! To dobre dzieło wychowawczo – religijne pragniemy kontynuować przez pracę z dziećmi i młodzieżą w ciągu roku, jak również przygotowywać następną oazę już za rok.
 1. Poza parafią odprawiane są Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Januszem Kurzawą; Haliną Smoleń, Jana Sowę. Dobry Jezu a nasz Panie …
Scroll to Top