Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela zwykła

13.08.2023r.

 

 1. XIX Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, KGR 8.00, 9.00, 11.00. Dzisiaj popołudniu Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, następnie procesja z figurą i różaniec. Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00, 11.00, 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Składka do puszek przeznaczona jest na Słowenię.
 1. W tygodniu:
 •  Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej zapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej, zachęcamy do zapisywania podziękowań i próśb na kartkach.
 • piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W liturgii tygodnia czcimy:
 • poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego
 • czwartek św. Jacka, prezbitera
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem w którym przeżywamy uroczystości poświęcone Matce Bożej 15 VIII, 26 VIII. Wspominamy wielkie wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, Obronę Jasnej Góry, Powstanie Warszawskie, „Cud nad Wisłą”. Chcemy dziękować Bogu za pracę i trud polskiego rolnika, za plony ziemi i błogosławieństwo Boże uczynimy to na Mszy św. o godz. 15.00 w przyszłą niedzielę w czasie Gminnych Dożynek w Staszkówce.
 2. W czwartek wyrusza z Tarnowa 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Początek o 6.30 Mszą św. na placu katedralnym w Tarnowie.
 3. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwu semestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej”.
 4. Rozpoczęła się inwestycja prowadzona przez Gminę Moszczenica remontu Domu Młodzieży, trwają prace także przy wikarówce: elewacja i malowanie dachu. Prosimy o wsparcie jako składkę inwestycyjną w przyszła niedzielę. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.
 1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny i Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
Scroll to Top