Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła

20.08.2023 r.

 

 1. XX Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu 16.00, 8.00 KGR. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe wikarówki. Składka na Słowenię wyniosła 5740 zł. i została przekazana do Caritasu Diecezjalnego. Bóg zapłać!
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Staszkówce – Msza św. dziękczynna za zbiory, bł. Boże w pracach rolnych. Są to Gminne Dożynki. Program znajduje się na stronie facebookowej parafii.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za rodziny naszej parafii.
 • środa – Nowenna do MB. Szkaplerznejzapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej, będziemy dziękować za żniwna i rolników.
 • piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – św. Piusa X, pap
 • wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej
 • czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła
 • sobota – Uroczystość NMP Częstochowskiej – są to imieniny Maryi uczcijmy je obecnością na Mszy Świętej o 6.30, 10.00 lub 18.00.
 1. W piątek pielgrzymi 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wchodzą do kaplicy Matki Bożej w Częstochowie. W uroczystym wejściu można będzie uczestniczyć za pośrednictwem telewizji internetowej oraz radia RDN. Wśród wchodzących są także  parafianie z Moszczenicy. Cieszymy się ich obecnością na pielgrzymce.
 2. Prasa katolicka; Temat Gościa Niedzielnego: Cenacolo w Polsce – wspólnota drugiej szansy na życie. Jest Niedziela, prasa misyjna.
 3. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowa za śp. ++ Józef Stępień, Janina Kurzawa; Maria Brach. Więcej informacji w gablocie. Dobry Jezu …

Życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki naszej patronki Matki Bożej Szkaplerznej.

 

 

Scroll to Top