Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła

03.09.2023 r.

 

 1. XXII Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 16.00. Na Granicach o 8.00. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. Dzisiaj w naszym dolnym kościele trwa akcja oddawania krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Moszczenica.
 1. W tygodniu:
 • poniedziałek – godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach. Spotkanie PO Caritas po Mszy św. wieczornej.
 • I czwartekprosimy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Polecamy wszystkich naszych Rodaków kapłanów i siostry zakonne, kleryka Kacpra Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.
 • piątekUroczystość Narodzenia NMP. Głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej. Msze św. o godz. 6.30;10.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na Mszach św. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy , że przez cały tydzień od godz. 17.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę św. o godz. 18.00 prosimy Radę Duszpasterską, Caritas, Róże Różańcowe, Rodziców modlących się za swoje dzieci, Grupę Apostolską Młodzieży, aspirantów, ministrantów, lektorów oraz DSM. Przez wspólną modlitwę chcemy rozpocząć nowy rok formacyjny.
 • niedziela – na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci z parafii. W tym dniu rozpoczniemy kolejny Tydzień Wychowania.
 1. Z prasy katolickiej proponujemy: dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego i Promyczek Dobra oraz dla starszych: Gościa Niedzielnego, Niedzielę,  cena 10 zł.
 1. Do 18 września br. trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim wydziale.
 2. Urząd Gminy Moszczenica informuje, że od 1 września do 15 września 2023 r. przyjmowane będą wnioski o przyznaniu pomocy materialnej dla uczniów na rok szkolny 2023/24. Kryteria podane są na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej gminy.
 3. Zebranie Wiejskie Sołectwa Moszczenica odbędzie się 10 września o godz. 12 w budynku Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. III rata podatku rolnego oraz za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyjmowana będzie w dn. 04.09 – 15.09.2023 w godz. 8.00 – 12.00 w Urzędzie Gminy.
 1. Poza parafią odprawiane są Msze św. za śp. Petronela Hurko; Adam Buś; Anna Gawron; Przemysław Niemiec; Maciej Wałęga; Helena Kania; Halina Smoleń; Stanisław Brach; Józefa Krupa. Szczegóły w gablocie i stronie internetowej. Dobry Jezu …

 

Scroll to Top