Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

08.10.2023 r.

 

 1. XXVII Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 9.00 , 00 – dla dzieci i 15.00. Na Granicach 8.00. Dzisiejszy różaniec ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny.
 2. We piątek o godz. 17.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, na które składa się Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec, który ofiarujemy w intencji Ojczyzny, naszej parafii i rodzin. O udekorowanie figury proszę V Różę Niewiast.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, sobota o godz. 8.00, popołudniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00.
 1. Różaniec:
 • codziennie o godz. 7.00 dla dzieci, sobota o godz. 8.00 Msza św. i różaniec.
 • o godz. 17. 00 dla wszystkich,
 • niedziela o godz. 15.00

Zachęcam do udziału dzieci, szczególnie młodzież klasy VIII, która przygotowuje się do sakramentu  bierzmowania, także młodzież szkół średnich. Odmawiajmy różaniec w domach rodzinnych.

 1. Różaniec o godz. 17.00 poprowadzą: poniedziałek – róża VII, wtorek – VIII, środa – VII A, czwartek – kl. VII B.
 1. Sobota – Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli wychowawców, pracowników naszej szkoły. Polecać będziemy zmarłych nauczycieli.
 1. Dzień Papieski – przyszła niedziela. Chcemy w ten sposób wracać do nauczania św. Jana Pawła II. W tym dniu młodzież będzie przeprowadzać zbiórkę do puszek, która przeznaczona jest na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, która nie ma możliwości finansowych by spełnić swoje plany i marzenia edukacyjne.
 1. Zapisy na pielgrzymkę do Zakopanego, Ludźmierza i Starego Sącza w zakrystii.
 1. Organizowana jest akcja zbierania starych telefonów, laptopów, tabletów/mogą być popsute/. Uzyskane pieniądze przeznaczone będą na wywiercenie studni w Afryce. Sprzęt można zostawić w Kaplicy Izydora w dolnym kościele.
 1. Spotkania formacyjne:
 • Wtorek – na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów kl. III, którym zostaną poświęcone różańce. Prosimy o obecność rodziców.
 • Sobota – zbiórka aspirantów o godz. 9.00
 1. Paniom z Caritasu oraz rodzicom, dzieciom, Pani Wychowawczyni z Przedszkola, dziewczynom z DSM  dziękujemy za przygotowanie wczorajszego Dnia Chorego.
 1. Gdyby ktoś jeszcze chciał zasponsorować relikwiarz św. Rity proszę o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
 2. Z prasy katolickiej polecamy bardzo ciekawy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra to prasa dla dzieci.
 3. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Łucja Kuna; Andrzej Niemiec; Krystyna Siewiera; Tomasz Kuna; Anna Gawron; Login Pawlak; Janusz Kurzawa; Jan Sowa. Informacje w gablocie i na stronie parafii. Dobry Jezu…
Scroll to Top