Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

15.10.2023 r.

 

 1. XXVIII Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 , 00 i 15.00. Na Granicach 8.00. Obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Chcemy w ten sposób wracać do nauczania św. Jana Pawła II. Młodzież przeprowadza zbiórkę do puszek, która przeznaczona jest na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, która nie możliwości finansowych by spełnić swoje plany i marzenia edukacyjne.
 2. Dzisiaj dzień wyborów parlamentarnych. Podejmijmy ten patriotyczny obowiązek z miłości do Ojczyzny, historii, tradycji i tych, którzy zawsze nosili i noszą w swym sercu hasło widniejące na wielu sztandarach „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”
 3. Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misje. Na wszystkich Mszach św. przeprowadzone będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. jak i przystępujących do Komunii św.(dominicantes i communicantes).
 4. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica oraz Ośrodek Kultury i Biblioteki zapraszają na Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbędzie się w dniu 22 października(niedziela) o godz. 17.00 w Kaplicy św. Izydora. Wystąpią chóry: Małopolanie z Moszczenicy, Cantabile z Łużnej, Fatima z Rożnowic i Dominanta ze Staszkówki
 5. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, popołudniu o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.00.
 6. Różaniec:
 • codziennie o godz. 7.00 dla dzieci, sobota o godz. 8.00.
 • o godz. 17. 00 dla wszystkich,
 • niedziela o godz. 15.00

Zachęcam do udziału dzieci, uczniów klas starszych ze Szkoły Podstawowej, młodzież szkół średnich. Odmawiajmy różaniec w domach rodzinnych.

 1. Różaniec o godz. 17.00 poprowadzą: poniedziałek – róża VIII, wtorek – IX, środa –Róża mężczyzn, czwartek – kl. VIII, piątek – Róże rodziców modlących się za dzieci.
 2. Środa – Święto patronalne Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza. Na nowennę i różaniec zapraszamy wszystkie osoby w pracujące w Służbie
 3. Od przyszłej niedzieli młodzież będzie rozprowadzać znicze. Dochód przeznaczony jest na wyjazd formacyjny i oazę. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 4. Spotkania formacyjne:
 • czwartek – godz. 17.00 – comiesięczne spotkanie uczniów klasy VIII oraz rodziców, na którym zostaną poświęcone i wręczone kandydatom do bierzmowania różańce.
 • soboty – 00 – DSM. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież na scholę o godz. 10.00.
 1. Z prasy katolickiej polecamy bardzo ciekawy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Promyczek Dobra to prasa dla dzieci.
 2. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych potrzebnych do
 3. Pod chórem są do zabrania kartki na wypominki.
 4. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Zygmunt Pyzik; Władysława Stec; Józef Ciulis. Dobry Jezu …
Scroll to Top