Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela Zwykła

29.10.2023r.

 

 1. XXX Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po popołudniu o godz. 15.00. W Kaplicy na Granicach  o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj młodzież rozprowadza znicze, dochód przeznaczony jest na oazę. W Wszystkich Świętych znicze będą rozprowadzane przy kościele i przy głównym wejściu na cmentarz. Prosimy o życzliwość!
 2. W wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, Wyjazd młodzieży do Szalowej na „Noc Świętych” o godz. 17.30 z placu kościelnego. Od piątku do niedzieli animatorzy naszej parafii będą przebywać w Zakopanem. Będzie to czas formacyjno – wypoczynkowy.
 3. Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 14.00 zbierzemy się w Starym Kościele na Mszę św. z  nieszporami za zmarłych, następnie procesja na cmentarz z kazaniem i modlitwami za zmarłych. Po zakończeniu procesji Mszy św. już nie będzie.
 4. We Wszystkich Świętych na cmentarzu zbierane będą ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to pomoc dla naszego seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Codziennie w seminarium ofiarowana jest Msza św. za ofiarodawców. Bóg zapłać za ofiarność!
 5. Czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00.
 6. Miesiąc listopad to czas, w którym pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli do wieczności. W ten sposób wyrażamy naszą wiarę w świętych obcowanie, tzn. wierzymy, że żyją oni życiem wiecznym. Tym, którzy się jeszcze oczyszczają w czyśćcu chcemy przyjść z pomocą przed modlitwę, ofiarę Mszy św., wypominki i zyskując odpusty.
 7. Przez cały listopad możemy zyskać odpust zupełny jeden w ciągu dnia i ofiarować za jedną duszę. Odpust – to darowanie kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty.
           Aby zyskać odpust należy wypełnić następujące warunki:
 • stan łaski uświęcającej – Komunia św.
 • Modlitwa: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca
 • Modlitwa: w intencjach Ojca św.
 • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
 • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego
      8. Od 2 – 8 listopada codziennie o godz. 16.30 różaniec wraz z odczytaniem wypominków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
      9. W tym tygodniu:
 • I  piątek – Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje. Wyjazd do chorych od godz. 9.00.
 • I  sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 16.30. Różaniec ofiarujemy za zmarłych, szczególnie z Róż różańcowych. Zapraszamy Róże i DSM.
  10. Spowiedź:
       poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 16.00.
       Zapraszamy dzieci z klas IV – VIII, młodzież szkół średnich. Zachęcamy także do spowiedzi w ciągu tygodnia.
 11. O posprzątanie Starego Kościoła (poniedziałek)prosimy parafian od Ronda – od P. Gryboś do P. Kijek.
 12. W przyszła niedzielę(5 listopada) po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie poświęcona figura Chrystusa przy grobie śp. Ks. prałata Czesława Muszyńskiego
        z ok. 5 r. śm.
Scroll to Top