Ogłoszenia

Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2023

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. O godz. 14.00 zbierzemy się w Starym Kościele na Mszę św. z  nieszporami za zmarłych, następnie procesja na cmentarz z kazaniem i modlitwami za zmarłych. Po zakończeniu procesji Mszy św. już nie będzie.
 2. We Wszystkich Świętych na cmentarzu zbierane będą ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to pomoc dla naszego seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Codziennie w seminarium ofiarowana jest Msza św. za ofiarodawców. Bóg zapłać za ofiarność!
 3. Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00.
 4. Miesiąc listopad to czas, w którym pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Tym, którzy się jeszcze oczyszczają w czyśćcu chcemy przyjść z pomocą przed modlitwę, ofiarę Mszy św., wypominki i zyskując odpusty.
 5. ODPUSTY:
 • od południa 1 listopada aż do północy 2 listopada za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę. Trzeba też spełnić zwyczajne warunki odpustu.
 • Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych, trzeba też wypełnić zwyczajne warunki zyskania odpustu.

6. WARUNKI ZYSKANIA ODPUSTU:

 • Spowiedź sakramentalna
 • Komunia św.
 • Modlitwa w intencjach Ojca św.
 • Wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego.

7. Na stoliku z gazetami można nabyć Kalendarz Misyjny na 2024 rok,  wykonany przez kleryków naszego seminarium. Dochód przeznaczony jest na kleryckie staże misyjne. Cena 20 zł.

Scroll to Top