Informacje duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

05.11.2023 r.

 

 1. Msze święte dzisiaj o 7.00; 9.00, 11.00 i 15.00, na Granicach 8.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 14.30 różaniec wraz z odczytaniem wypominek.
 1. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji ofiarą do puszek wspieramy „Kościół w potrzebie”.
 1. Samorząd Gminy Moszczenica, Stowarzyszenie rozwoju i Promocji Gminy Moszczenica, Zespół Szkół w Moszczenicy, Ośrodek Kultury i Biblioteki zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny następnie dalszy ciąg uroczystości, który umieszczony jest na plakacie. Zaznaczmy to Święto wywieszeniem flag na naszych domach.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy do modlitwy różańcowej wraz z odczytaniem wypominek o godz. 16.30. Podejmujmy także modlitwę za zmarłych w naszych rodzinach wraz z dziećmi.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.00.
 • Środa – nowenna do MB Szkaplerznej
 1. Zachęcam do przeczytania dzisiejszego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, prasy misyjnej, dla dzieci jest Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
 1. Składamy podziękowanie za posprzątanie Starego Kościoła i placu przykościelnego mieszkańcom od Ronda – od P. Gryboś do P. Kijek. Pani Rzepce za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać!
 2. Spotkania:
 • Wtorek – godz. 17.00 dzieci klas III wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie katechetyczne
 • Środa – Caritas – godz. 15.00
 • Sobota – spotkanie DSM, aspirantów i ministrantów o godz. 9.00.

Przyszła niedziela– zapraszamy dzieci na specjalną Mszę św. dla nich o godz. 11.00.

 1. IV rata podatku rolnego, od nieruchomości oraz opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyjmowana będzie w dniach 06 – 15 listopada br. od godz. 8.00 – 12.00 w Urzędzie Gminy Moszczenica.
 1. Zakład Kominiarski zawiadamia, że w dniach od 06 -10 listopada będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe w naszej miejscowości. Szczegóły na plakacie.
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie poświęcona figura Chrystusa przy grobie śp. ks. prałata Czesława Muszyńskiego z ok. 5 r. śm. Z tej okazji wyrażamy wdzięczność za przygotowanie miejsca i figury autorowi rzeźby p. Markowi Benewiakowi oraz Rafałowi Kieć – pracownia ślusarstwa artystycznego; Tomaszowi Smosna – firma kamieniarska Granimex; ks. Piotrowi Drewniakowi, wójtowi Jerzemu Wałędze, Janowi Grybosiowi – firma Kowart; Kazimierzowi Tapkowi; Markowi Tapkowi, Ryszardowi i Łukaszowi Wielopolskim, Andrzejowi Podolskiemu i Aleksandrowi Gucwie, chórowi Małopolanie.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Władysława Stec, Maria Gawlik, Józef Ciulis, Janina Martyka, Stanisława Kutaś, Józef Opala, Wiesław Niemiec, Janusz Wal, Janusz Kurzawa. Dobry Jezu…

 

Scroll to Top