Ogłoszenia

XXXIV Niedziela Zwykła –

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26.11.2023 r.

 

 1. Dzisiaj ostatnia 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i o 8.00 na Granicach. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy ministrantom, lektorom za posługę przy ołtarzu oraz DSM -owi. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w posługę synów i córek. Prosimy o dalsza dobrą współpracę. Przeżywamy także Światowy Dzień Młodzieży.
 1. W tygodniu
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka d Bożego Miłosierdzia. Włączmy się w tę modlitwę, niech ona daje nam siły, mocną wiarę i zaufanie w Bożą Opatrzność.
 • wtorek – przypada 14. Rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża.
 • Środa Nowenna do MB Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywanie próśb i podziękowań, które odczytamy przed cudownym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpoczniemy nowennę przed urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • czwartek – św. Andrzeja Ap.
 • I piątek – Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 6.30 i 17.00. Modlimy się i wspieramy misje i misjonarzy. Od godz. 9.00 wyjazd do chorych. Na godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszopiątkowe i adorację uczniów kl. VII i VIII /obowiązkowo! / oraz młodzież szkół średnich, Grupę Apostolską. Będzie możliwość spowiedzi. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne w dolnym kościele.
 • I sobota – Msza św. i nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 16.30 różaniec poprowadzi VI Róża Kobiet.
 • przyszła niedziela – O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci ze specjalnym kazaniem. Mszę św. ubogaci zespół „Muszki”. Składka będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
 1. Spowiedź:
 • czwartek – od godz. 16.00 – kl. IV – VIII
 • piątek – od godz. 16.00 – młodzież szkół średnich i starsi.
 • od poniedziałku – pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem
 1. Przyszłą niedzielą rozpoczniemy Adwent – radosny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także Nowy Rok Liturgiczny.
 2. Od następnej niedzieli będą rozprowadzane wiece wigilijne. Świeca mała 10 zł., duża 25 zł. Jest to Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • Od 4-10 grudnia w sklepach organizowana będzie zbiórka artykułów żywnościowych. Zebrane produkty PO Caritas przekaże ubogim rodzinom z naszej parafii.
 • Akcja „Aniołek” – w zamian za ofiarowaną paczkę ze słodyczami, kosmetykami, środkami pielęgnacyjnymi będzie można zabrać aniołka. Dary trafią do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Akcja trwać będzie do 20 grudnia. PO Caritas dziękuje za dar serca.
 1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela. Jest prasa dla dzieci i młodzieży. Mały Gość zawiera dodatek na Adwent.
Scroll to Top