Ogłoszenia

O g ł o s z e n i a

I Niedziela Adwentu – 03.12. 2023 r.

 

 1. Adwent to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas naszego odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które rozprowadza P. Organista. Przyjmijmy Go życzliwie, niech będzie to podziękowanie za posługę w naszej parafii.
 3. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci ze specjalnym kazaniem, o godz. 10.50 zaśpiewa schola „Muszki”. Składka na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za życzliwość, za składki w kopertach na utrzymanie kościoła. Sami wiemy, że opłaty gazu i prądu są wysokie.
 4. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
 5. Msza św. roratnie o godz. 6.45. Od godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty w sobotę o godz. 7.30. Zapraszamy na roraty dorosłych, młodzież, a szczególnie dzieci z lampionami. Prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Jedno z nich zostanie wylosowane i zabierze figurkę Pana Jezusa w żłóbku do domu na jeden dzień, aby modlić się z całą rodziną. Będą także rozdawane obrazki, przez które poznamy św. Franciszka z Asyżu.
 6. W tym tygodniu:
 • środa – nowenna do MB Szkaplerznej
 • I czwartekmodlimy się o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii.
 • piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziny modlące się za swoje dzieci. Jest to patronalne święto tej grupy. Po Mszy św. Wystawienie Najśw. Sakramentu, akt oddania i specjalne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem każdej rodziny.  

7. Dzisiaj Caritas rozprowadza świece wigilijne. Ofiara za małą świecę od 10 zł. duża 25 zł. Caritas organizuje również akcję „Aniołek”, która trwać będzie do 20 grudnia. W zamian za ofiarowaną paczkę ze słodyczami, kosmetykami, środkami pielęgnacyjnymi zabieramy z choinki ozdobę. Ofiarowane dary trafią do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Caritas dziękuje za dar serca. W dniach od 4-10 grudnia w miejscowych sklepach będzie prowadzona zbiórka artykułów żywnościowych. Zebrane produkty zostaną przekazane ubogim rodzinom w parafii.

8. SPOTKANIA:

 • wtorek – godz. 17.45 – spotkanie katechetyczne dla uczniów kl. III
 • środa – Msza św. o godz. 17.00 a po niej spotkanie ze św. Mikołajem dla ministrantów, lektorów, DSM i Grupy Apostolskiej.
 • Sobota po Mszy św. roratniej (godz. 7.30) zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej od kl. IV, oraz uczniów klas VII i VIII którzy pragną uczestniczyć w kolędzie misyjnej dzieci. O godz. 11.00 w parafii Łużna będzie miało miejsce uroczyste błogosławieństwo lektorów.

9. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny. Jest także specjalny dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. A w nim tematy: dowody na istnienie Jezusa, Inkwizycja.

10. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. Pogrzebowe za śp. ++ Daniela(F) Przepióra; Anna Jędrusiak, Gabriel Stec, Eugeniusz Stec. Dobry Jezu…

 

Scroll to Top