Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

24.12. 2023 r.

 1. IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Na Granicach 8.00. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 15.00.
 2. Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter wigilii przez:
 • przeczytanie fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza,
 • modlitwę za żyjących i zmarłych,
 • połamanie się opłatkiem wraz z życzeniami,
 • wspólny posiłek, śpiewanie kolęd

Zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Jest to też okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwach. Nie zapomnijmy o osobach samotnych, niech doświadczą naszej dobroci i miłości.

 1. Pasterka o godz. 24.00, ofiary zbierane podczas pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Pół godziny przed Pasterką będzie kolędował Chór „Małopolanie”
 1. Poniedziałek – 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu o 15.00 na Granicach o 8.00. W tym dniu kończy się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone.
 1. Wtorek – 26 grudnia – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 rozesłanie dzieci, którzy udadzą się do naszych domów z kolędą misyjną. Przyjmijmy kolędników życzliwie. Każda grupa będzie mieć identyfikator z pieczątką parafii i podpisem ks. proboszcza. Po Mszach św. poświęcenie owsa.
 1. W tygodniu:
 • środa – św. Jana Ewangelisty. Na Mszach poświęcenie wina.
 • czwartek – Świętych Młodzianków Męczenników. Modlić będziemy się w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii. Zapraszamy rodziców z dziećmi, którym zostanie udzielone błogosławieństwo.
 • Niedziela – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – dzień jubileuszy małżeńskich. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. KGR8.00 Na Mszy św. o godz. 11.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Po każdej Mszy zaśpiewamy Te Deum, dziękując za cały Stary Rok.
 • Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św.: 7.00;9.00;11.00 i popołudniu 15.00. Na Granicach o 8.00
 1. Od czwartku pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przygotujmy krzyż świece, wodę święcona, Pismo św. Kapłan nawiedzający nasze domy niesie Boże błogosławieństwo dla całej rodziny. W miarę możliwości zgromadźmy się całymi rodzinami, niech będzie to czas modlitwy jak również rozmowy duszpasterskiej.
 2. KOLĘDACZWARTEK – 28 GRUDNIA OD GODZ. 8.00

   

  1. Góra – Dygoń – Podwika – ks. Proboszcz
  2. Od Zagórzan – ul. Cesarska od Grabowski – ul. Łąkowa – Pyrcioch – ks. Mucha
  3. Góra ul. Gorlicka – Florek – Gajda – ks. Prałat

   

  PIĄTEK – 29 GRUDNIA OD GODZ. 8.00

   

  1. Wiatrówki i Podwiatrówki – Czeluśniak – Opala – ks. Proboszcz
  2. Od Zagórzan – ul. Cesarska – Grabowski – Kleszyk – ks. Mucha
  3. Granice – Duran – Żywica – ks. Prałat

   

   

  SOBOTA – 30 GRUDNIA OD GODZ. 8.00

   

  1. Góra – Zagrody ul. Gorlicka – Zieliński – Majcher – ks. Proboszcz
  2. Od Zagórzan str. Prawa – od P. Brach Helena do Wąsowski – ks. Mucha

  /ul. Cesarska – od Ronda – Gorlicka /

  1. Średnie – Brach – Marynowski – ks. Prałat
Scroll to Top