Informacje duszpasterskie

IV Niedziela Zwykła

28.01.2024 r.

 

 1. IV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR; 9.00; 11.00 i 15.00. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Chorych na Trąd. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Luty jest czasem modlitwy za konających. Obejmijmy tę intencję naszą modlitwą prywatną czy rodzinną.
 1. Dyrekcja, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Moszczenicy oraz szkolny zespół „Na Cztery” serdecznie zapraszają na spotkanie z kolędą i pastorałką. Spotkanie odbędzie się w dzisiaj tj. 28 stycznia o godz. 16.00 w Sali gimnastycznej byłego budynku gimnazjum w Moszczenicy. Po kolędowaniu czas integracji przy muzyce ludowej i ciastku.
 1. W tygodniu Msze św.:
 • codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywania próśb i podziękowań na kartkach.
 • I czwartek modlimy się za powołanych oraz o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii.
 • Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Postarajmy się, aby w każdej rodzinie taka świeca była, jej symbolika jest bardzo bogata. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkie siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, prośmy też o nowe powołania do życia zakonnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. (klaryski w Starym Sączu, Karmelitanki w Tarnowie i Bernardynki w Zakliczynie – Kończyskach). Jest to równocześnie I piątek lutego. Wyjazd do chorych o godz. 11.00.
 • I sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi VII Roża Kobiet, liturgię przygotuje DSM. Wspominamy św. Błażeja bpa i męcz. Poświęcenie świec i gardła po Mszach św. O godz. 9.00 spotkanie DSM. Zapraszamy wszystkie dziewczynki na to spotkanie.
 1. Spowiedź:
 •        czwartek i piątek od godz. 16.00. W czwartek zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII. W piątek młodzież szkół średnich. W ciągu tygodnia spowiedź rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców klas VI do rozbierania szopki i choinek.
 1. Składamy Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie i ubezpieczenie naszych kościołów. Składka wyniosła 7561 zł, na Granicach 776 zł. Ostatni rachunek za gaz wyniósł 5838.
 1.   Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
 1. Dzisiaj w Szymbarku o godz. 16.00 odbędzie się świąteczne spotkanie pielgrzymów PPT gr. 14 św. Świerada. W programie Msza św., a następnie spektakl teatralny w wykonaniu grupy teatralnej z Szymbarku i agapa.
 2. Pragniemy podziękować P. Zbigniewowi Pyzikowi za bezinteresowne wykonanie prac przy kaplicy na Granicach. Bóg zapłać!
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Gabriel Stec; Bogdan Kuliński. Dobry Jezu …

 

 

 

Scroll to Top