Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła

11.02.2024 r.

 

 1. VI Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 KGR; 9.00; 11.00 i 14.30 Nieszpory Eucharystyczne a po nich Msza św. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego, ofiarujmy modlitwy, dar adoracji w intencji chorych i opiekujących się nimi. Na Mszy św. o godz. 11.00 wprowadzenie relikwii św. Rity.
 2. Nabożeństwa 40 – godzinnego prośmy o umocnienie na czas Wielkiego Postu. Program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Znajdźmy czas, aby przybyć i adorować Jezusa Eucharystycznego.
 3. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Podejmijmy postanowienie, aby trzeźwo przeżywać czas zbliżającego się Wielkiego Postu. Księga trzeźwości wystawiona jest na stoliku pod chórem. Podejmijmy dar abstynencji i ofiarujmy go za osoby uzależnione od alkoholu.
 4. Msze św. – codziennie o godz. 6.30 i 17.00
 • Środa– Środa Popielcowa – rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Przyjęcie popiołu jest znakiem nawrócenia i przemiany serca oraz podjęciem czynów miłosierdzia. Modlitwa, post i jałmużna to trzy drogi na Wielki Post przez które chcemy doskonalić nasze życie.
 • W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja i post ścisły:
 • abstynencja czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązuje od 14 roku życia.
 • post ścisły – trzy posiłki w ciągu dnia – od 18 roku do 60 roku życia

                                                                             Ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne.

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 • Droga Krzyżowa – piątek godz.: 7.00 – dla wszystkich ; 16.30 – dzieci i starsi.
 • 19.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z MB Szkaplerzną i św. Ritą. W programie: rozważania Drogi Krzyżowej, odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Intencje można składać na facebooku: drogi krzyżowe ze św. Ritą, na stronie parafialnej i w skrzynce intencji w kościele. Zapraszamy młodzież naszej parafii, grupę Apostolską i VII i VIII klasy. W piątek Dzień Modlitwy i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – Niedziela godz. 15.00

                                         Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

 1. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Seminarium utrzymuje się głównie z ofiar składanych przez wiernych. Codziennie w seminarium ofiarowana jest Msza św. za darczyńców.
 2. Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach informuje i przestrzega przed oszustami. Przypominamy, że nie wolno podawać przez telefon żadnych danych dostępowych do kont bankowych. Więcej informacji na ulotkach, które znajdują się na stoliku pod chórem.
 3. Dnia 23 lutego w Ośrodku Zdrowia w Moszczenicy odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny – jest specjalne wydanie na temat Wielkiego Postu w cenie 14 zł.
Scroll to Top