Środa Popielcowa

Środa Popielcowa – 14.02.2024

 

  1. Środa– Środa Popielcowa – rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Przyjęcie popiołu jest znakiem nawrócenia i przemiany serca oraz podjęciem czynów miłosierdzia. Modlitwa, post i jałmużna to trzy drogi na Wielki Post przez które chcemy doskonalić nasze życie.
  2. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja i post ścisły:
  • abstynencja czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązuje od 14 roku życia.
  • post ścisły – trzy posiłki w ciągu dnia – od 18 roku do 60 roku życia

Ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne i na pomoc Ukrainie.

    Nabożeństwa Wielkiego Postu:

  • Droga Krzyżowa – piątek godz.:

7.00 – dla wszystkich

16.30 – dzieci i starsi.

19.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z MB Szkaplerzną i św. Ritą.

W programie: rozważania Drogi Krzyżowej, odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Intencje można składać na facebooku: drogi krzyżowe ze św. Ritą, na stronie parafialnej i w skrzynce intencji w kościele. Zapraszamy młodzież naszej parafii, grupę Apostolską i VII i VIII klasy.

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – Niedziela godz. 15.00

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

Podejmijmy postanowienie, aby trzeźwo przeżywać czas Wielkiego Postu. Księga trzeźwości wystawiona jest na stoliku pod chórem. Podejmijmy dar abstynencji i ofiarujmy go za osoby uzależnione od alkoholu.

Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją do wyciszenia, dobrych postanowień i wyrzeczeń. Bądźmy dla siebie dobrzy, wyrozumiali i życzliwi. Niech ustaną gniewy i spory.

Scroll to Top