Ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu

03.03.2024 r.

 

1. III Niedziela Wielkiego PostuMsze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00. Zmiana tajemnic różańcowych po prymarii. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. W tygodniu:

  • Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 16.30. Ofiarujmy nasz czas Chrystusowi, wypraszajmy potrzebne łaski dla rodzin i dla całej naszej parafii i Kościoła w Polsce.   
  • Poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza
  • Środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej. Modlitwę ofiarujemy za wszystkie kobiety.
  • I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Za naszych księży rodaków, siostry zakonne i kleryka.
  • Niedziela – godz. 11.00 Msza św. dla dzieci. Rozpoczęcie nowenna do św. Józefa..

3. W przedsionku kościoła rozprowadzane są baranki wielkanocne i paschaliki, jest to dzieło Caritas. Ofiara od 8 zł. Ofiary przeznaczone są na pomoc biednym. Potraktujmy to jako jałmużnę   wielkopostną.

4. Nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga Krzyżowa:

           Piątek – godz. 7.00; 16.30 – dla dzieci i 19.00 z MB Szkaplerzną i św. Ritą.

  • Gorzkie Żale – Niedziela – godz. 15.00.

5. Spotkania:

  • Wtorek – godz. 17.00 – klasy III wraz z rodzicami.
  • Środa – godz. 15.30 – PO Caritas
  • Sobota – godz. 7.45 z placu przy kościele – wyjazd na turniej LSO do Bobowej;    godz. 16.00 – próba zespołu „Muszki”

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od V Niedzieli Wielkiego Postu /17.03 – 20.03/; I Komunia – 05.05. 2024 a bierzmowanie 22.04. 2024 r., w czerwcu przeżyjemy misje parafialne.

7. Dyrektor Zespołu Szkół w Moszczenicy informuje, że w terminie od 11 do 22 marca 2024 r. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do publicznego przedszkola oraz do klasy pierwszej  szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 wraz z dokumentami, potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Karty można pobrać w sekretariacie Szkoły przy ul. Leśnej 5, a także ze strony internetowej Zespołu Szkół w Moszczenicy.

8. Nasza parafia poszukuje pana lub panią do posługi w naszym kościele w charakterze kościelnego. Prosimy o odważną decyzję i zgłoszenie się do ks. proboszcza. Dotychczasowy kościelny będzie zdawać maturę i podejmie dalsze plany życiowe.

9. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela, a także specjalne wydanie dwumiesięcznika „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Tematem jest celibat w Kościele. Zachęcamy do lektury.

10. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w parafii w Zagórzanach w dniach 15 – 17 marca 2024. Więcej informacji na plakacie.

Scroll to Top