Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

10.03.2024 r.

 

 1. IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana Laetare – Raduj się JerozolimoMsze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Na Gorzkich Żalach zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna do św. Józefa.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Zapraszamy do prywatnej adoracji.
 • Środa – Nowenna do MB Szkaplerznej – modlimy się o duchowe owoce rekolekcji.
 • Nabożeństwa Wielkiego Postu:

                               Droga Krzyżowa w piątek – godz. 7.00; 16.30 – dla dzieci; 19.00 – z MB Szkaplerzną i św. Ritą.

                              Gorzkie Żale – Niedziela – godz. 16.00/od przyszłej niedzieli/

 1. W przedsionku kościoła są baranki wielkanocne i paschaliki, jest to dzieło Caritas. Ofiara od 8 zł. Ofiary przeznaczone są na pomoc biednym. Potraktujmy to jako jałmużnę wielkopostną.
 1. Od 17 marca (przyszła niedziela) rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Program zamieszczony będzie na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Dziękujemy dyrekcji za umożliwienie udziału w rekolekcjach uczniom naszej szkoły. Pełny wymiar rekolekcji będą mieć w czasie misji parafialnych w czerwcu. W niedzielę nie będzie Mszy św. na Granicach. Zapraszamy do kościoła parafialnego.
 2. Komenda Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, Nadleśnictwa oraz Agencja restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwracają się z apelem o zaprzestanie wiosennego wypalania traw. Wypalanie traw stanowi duże zagrożenie pożarowe. Wypalania traw zakazują przepisy, kodeks wykroczeń przewiduje za to karę wysokiej grzywny a nawet pozbawienia wolności do 10 lat. Rolnicy pobierający płatności bezpośrednie lub obszarowe mogą być ukarani obniżeniem płatności. Bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.
 3. Spotkania:
 • Sobota – godz. 9.00 – próba zespołu „Rewolucja”
 • Niedziela – godz. 17.45 – próba „Męki Pańskiej”
 1. Z prasy katolickiej proponujemy artykuły z Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest nowe wydanie dla dzieci „Promyczka Dobra”
 2. O przygotowanie Grobu Pańskiego prosimy rodziców uczniów kl. VIII a Ciemnicy rodziców uczniów kl. VII A i B. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zaprasza na spotkanie „Nasze Kobiety wczoraj i dziś” 10 marca o godz. 17.00 sala gimnastyczna ul. Samorządowa 3. W programie prezentacja celów i założeń zadania „utworzenia Izby Pamięci Moszczenicy”, wystawa fotografii kobiet naszej gminy i koncert zespołu „Sturmbrass” z okazji Dnia Kobiet.
 4. Poza parafią zostaną odprawione intencje pogrzebowe za p ++ Petronela Hurko; Stanisław Brach; Natalia Brach. Dobry Jezu..
 5. Chorych w domach odwiedzimy we wtorek 19 marca/godz. 13.00/ prosimy, aby zgłosić chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Scroll to Top