Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2024 r.

 

 1. V Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św.
 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Dariusz Pawlus. Niech będzie to czas naszej odnowy, wzmocnienia sił duchowych i dobrego przygotowania się do Świat Wielkanocnych. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej, jak również na drzwiach przy wejściu do kościoła oraz w gablocie. Od poniedziałku składka będzie przeznaczona na wydatki związane z rekolekcjami. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. w czasie rekolekcji w poniedziałek, wtorek 6.30, 9.00 i 18.00, środa 6.30 i 18.00. Pozostałe dni o 6.30 i 18.00.
 • Wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 • Środa – Nowenna do MB Szkaplerznej o godz. 18.00, Msza św. i zakończenie rekolekcji.
 • Piątek – Droga krzyżowa o godz. 7.00, 17.30(dla dzieci) i 19.00 z MB Szkaplerzną i św., Ritą, na którą zapraszamy młodzież naszej parafii, Grupę Apostolską oraz klasy VII i VIII obowiązkowo. Przed Drogą Krzyżową o godz. 19.00 młodzież rozprowadzać będzie róże w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony będzie na organizowaną przez parafię oazę dla dzieci i młodzieży.
 1. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00. Uroczysta procesja rozpocznie się przed wejściem do kościoła.
 1. Nasza parafia wraz z Ośrodkiem Kultury i Biblioteki organizuje konkurs palm. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11. 00. Regulamin na stronie Ośrodka Kultury i Biblioteki i parafii.
 1. Do chorych udamy się w wtorek 19 marca od godz. 13.00. Prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii. Sakrament namaszczenia będzie też udzielony we wtorek na Mszy św. o godz. 9.00. Przywieźmy chorych, starszych, aby mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie.
 1. Z prasy katolickiej polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę oraz prasę dla dzieci – „Promyczek Dobra”.
 1. Od 16 marca trwa nowenna w intencji naszej Ojczyzny. Codziennie o godz. 21.20 po Apelu Jasnogórskim można uczestniczyć w modlitwie nowennowej. Niech będzie ważny dla nas los naszej Ojczyzny, katechezy i obrony życia nienarodzonego.
 1. Dziękujemy OSP Moszczenica za pomoc przy pracach przy kościele.
 1. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa!
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. Pogrzebowe za śp. ++ Alfred Makowiec; Eugeniusz Stec; Maria Żegleń; Stanisława Dziadzio; Janusz Wal; Franciszka Balikowska. Dobry Jezu…

 

Scroll to Top