Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31.03.2024 r.

 

 1. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja! Ta prawda staje się podstawą naszej wiary, dającą radość i pokój. Przeżywamy dzisiaj największą Uroczystość Roku Kościelnego – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu.

            Msza św. o godz. 7.00; 9.00;11.00 i 16.00. W Kaplicy na Granicach, o godz. 8.00.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza św. o godz. 7.00; 9.00;11.00 i 16.00, W Kaplicy na Granicach o 8.00. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. – codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
 • Wtorek – rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Spotkanie uczniów klas III o godz. 18.45.
 • I czwartekmodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie polecamy ludzi młodych, aby mieli odwagę pójść za wezwaniem Pana Jezusa.
 • I piątekczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy. Wyjazd do chorych od godz. 9.00.
 • I sobotaczcimy Niepokalane Serce NMP. Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą Panie z PO Caritas. Liturgię przygotuje DSM. Diecezjalne święto Caritas będzie obchodzone w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie.
 1. Przyszła niedziela – Niedziela Miłosierdzia. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500 po nim Msza św. Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka do puszek przeznaczona jest na Caritas. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Składamy podziękowanie za chrześcijańskie przeżywanie Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia.
 • Rodzinom, które stworzyły Domowy Kościół przez modlitwę i nabożeństwa prowadzone w gronie rodzinnym, udział w rekolekcjach i sakramencie pokuty.
 • Panom Organiście i Kościelnemu. Klerykowi Kacprowi za pomoc liturgiczną.
 • Dziękujemy rodzicom uczniów kl. VII i VIII za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za posprzątanie kościoła, Pani Elżbiecie za dbanie o porządek w naszym kościele
 • Paniom z Caritasu za posługę wobec potrzebujących. Panom zapewniającym transport na I piątki
 • Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej za przygotowanie liturgii oraz grupie wykonującej śpiew Pasji w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek. Opiekującym się kaplicą na Granicach. Szczególnie dziękujemy ceremoniarzom oraz Chórowi Małopolanie.
 • Młodzieży przygotowującej drogi krzyżowe z MB Szkaplerzną i św. Ritą.
 • Paniom niosącym feretrony.
 • OSP Moszczenica za czuwanie przy grobie i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej.

Drodzy Goście i Parafianie!

Życzymy pełnych pokoju, miłości i nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!

Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Scroll to Top