Ogłoszenia

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

 07.04.2024 r.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia – II Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00 o 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po nim Msza św. Składka do puszek przeznaczona jest na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zmiana tajemnic różańcowych po prymarii. Za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmówienie przed Najśw. Sakramentem Ojcze nasz, Wierzę i wezwanie Jezu ufam Tobie oraz stan łaski uświęcaj możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj wybieramy naszych przedstawicieli do samorządów. Udział w wyborach jest naszym obowiązkiem patriotycznym, oraz moralnym zobowiązaniem chrześcijanina.
 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia, dlatego na Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone zabójstwem. Legitymacje są do zabrania ze stolika pod chórem.
 1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Szczególnie mocno wybrzmiewają dzisiaj słowa Chrystusa zapisane przez św. siostrę Faustynę: „Nie lękaj się niczego, bo jestem z tobą”. Naszym modlitwom polecamy nasz parafialny Caritas i panie, które z wielkim zaangażowaniem podejmują posługę. Zapraszamy chętnych do włączenia się w posługę Caritasu.
 1. Za tydzień Niedziela Biblijna. Niech Pismo św. będzie czytane w naszych rodzinach, bo jak pisał św. Hieronim „nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa” Każdy kto czyta Pismo św. przez 30 minut zyskuje odpust zupełny. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z naszej parafii.
 1. We środę prosimy rodziców kl. VII i VIII o rozebranie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za pomoc i życzliwość.
 1. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • środaNowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach.
 1. Spotkania:
 • klasy III – wtorek – godz. 18.45 i sobota 9.45
 • ministranci – sobota godz. 9.00, próba zespołu „Muszki” – godz. 10.45
 1. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.
 1. W następną niedzielę młodzież będzie rozprowadzać ciasto. Dochód przeznaczony jest na oazę organizowaną przez naszą parafię w dniach 24 czerwca do 2 lipca w Zakopanem. Ciasto prosimy składać w sobotę od godz. 18 do 19. Bóg zapłać za życzliwość i pomoc.
 1. Gratulujemy ministrantom zdobycia mistrzostwa okręgu w piłce nożnej.
 1. Poza parafią będą odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. Czesław Pierz, Maria Niemiec, Anna Jędrusiak, Maria Firlit, Przemysław Niemiec. Dobry Jezu…
Scroll to Top