Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna

 14.04.2024 r.

 

 1. III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00.
 1. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na Biblię i sięganie po nią podczas modlitw rodzinnych. Każdy kto czyta Pismo św. przez pół godziny zyskuje odpust zupełny. Postarajmy się, aby szczególnie w tym tygodniu czytać Pismo św. w naszych rodzinach, niech umacnia nas Słowo Boże.
 1. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Środa – Nowenna do M B. Szkaplerznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej parafii.
 • Niedziela – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w przyszła niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. Dzisiaj młodzież rozprowadza ciasto. Dochód przeznaczony jest na oazę organizowaną przez naszą parafię w dniach 24 czerwca do 2 lipca w Zakopanem. Bóg zapłać za wsparcie, dzięki niemu dzieci i młodzież zaangażowana w różnych grupach, jak również ta, której nie stać na taki wyjazd może spędzić czas na formacji, modlitwie i relaksie.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie parafii.
 1. Rozpoczęła się peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Od 17-18 kwietnia będzie ona miała miejsce w Grybowie.

                  Program:

 • 17.00 – przywitanie relikwii
 • 18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego,
 • do godz. 21 czuwanie pielgrzymów
 • 21.00 – Apel Jasnogórski i błogosławieństwo
 • Następnego dnia modlitwa indywidualna w kościele a o godz. 14.00 nabożeństwo pożegnania i odebranie relikwii przez przedstawicieli kolejnej parafii. Zachęcamy do indywidualnego udziału w tej peregrynacji.
 1. Uczniowie klasy VIII przyjmą sakrament bierzmowania 22 kwietnia w parafii Zagórzany. Przygotujemy się do tego wydarzenia przez triduum: od czwartku 18 kwietnia do soboty 20 kwietnia. Kandydatów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00.
 1. Spotkania:
 • Wtorek – godz. 18.45 – klasy III
 • Sobota – godz. 9.00 – turniej LSO na boisku trawiastym w Moszczenicy. Godz. 13.00 – próba zespołu „Rewolucja”
 1. Uczniowie naszej szkoły: lektor Konrad Kożuch i ministrant Bartłomiej Kiełtyka zostali finalistami Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom.
 2. Dyrektor Gminnego Żłobka w Moszczenicy ogłasza nabór dzieci do żłobka na rok szkolny 2024/2025. Składanie wniosków od 15 do 26 kwietnia w godzinach pracy żłobka. Dokumenty do pobrania na stronie BIP żłobka oraz w placówce.
Scroll to Top