Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

  21.04.2024 r.

 

1. IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Dzisiaj kładka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przez cały tydzień nasza modlitwą chcemy wspierać Kapłanów Rodaków, kapłanów, którzy w naszej parafii posługiwali i posługują, siostry zakonnego, kleryka Kacpra. Polecajmy ludzi młodych ich rodziny, aby mieli odwagę pójść za Chrystusem.

2. W tym tygodniu:

Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

  • wtorek – Uroczystość św. Wojciecha bpa i męcz., głównego patrona Polski
  • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej, do modlitwy zapraszamy ministrantów i DSM
  • czwartek – Święto św. Marka Ewangelisty – przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla pól, dla rolników w pracach i ustrzeżenie przed nawałnicami.
  • niedziela – zagra zespół „Rewolucja”. Zapraszamy 10 minut przed Mszą św. Zbiórka do puszek na potrzeby zespołu oraz na parafialną oazę.

3. Jutro uczniowie klasy VIII otrzymają sakrament bierzmowania. Prośmy, by Duch św. dał mi odwagę do życia wiarą i świadectwa przez swoje dobre życie. 5 maja będzie I Komunia św., 12 maja odpust ku czci św. Izydora Oracza.

4. Spotkania:

  • Wtorek – klasy III godz. 18.45
  • Sobota – godz. 8.00 – wyjazd ministrantów na diecezjalny finał w piłce nożnej.
  • Sobota – DSM – o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa!

5.  Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży. Jest też 3 numer dwumiesięcznika” Historia Kościoła” Tym razem podjęty jest temat Maryi – co o Niej mówią źródła historyczne, jakie jest znaczenie Maryi dla chrześcijaństwa. W numerze również pasjonujący tekst o kulisach I pielgrzymki do Polski Jana Pawła II. Cena numeru 12 zł.

6. W dalszym ciągu nasza parafia poszukuje kościelnego, niestety liczne rozmowy zakończyły się fiaskiem. Szczególnie swoją prośbę kierujemy do emerytów. Posługa ta nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, bardziej obowiązkowości i dyspozycyjności. Bardzo prosimy o pomoc.

7. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

  • na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.
  • na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych, przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.ujp2.edu.pl i wsd.tarnow.pl

8. Ośrodek Kultury i Biblioteki informuje, że w dniach 22 do 28 kwietnia 2024 r. będzie prowadził zbiórkę elektrośmieci na Placu Targowym w Moszczenicy w wyznaczonym miejscu za mostkiem. Uzyskane środki zostaną przekazane na zakup książek do biblioteki publicznej.

9. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. Stanisław Kucharczyk, Halina Smoleń, Maria Jamro, Marian Dudek. Szczegóły w gablocie.

Scroll to Top