Ogłoszenia

Uroczystość

Wniebowstąpienia Pańskiego

12.05.2024 r.

 

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia PańskiegoMsze św. dzisiaj o godz. 7.00 8.00KGR, 9.00, 11.00 i 16.00. Parafia nasza obchodzi uroczystość odpustową ku czci św. Izydora Oracza. Suma o godz. 11.00 wraz z procesją, na którą zapraszamy dzieci I komunijne, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, LSO, DSM, strażaków i Panie do feretronów, rolników. Dziękujemy za uświetnienie tej uroczystości. Niech św. Izydor wyprasza potrzebne łaski. Młodzież rozprowadza dzisiaj ciasto. Ofiary przeznaczone są na organizowaną przez parafię oazę dla dzieci od 24 czerwca do 01 lipca br. w Zakopanem. Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.
 2. Jutro rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. Jak co roku będzie ono 13 dnia każdego miesiąca od maja do października. W tym roku poprowadzi je ks. dr Piotr Cebula dyrektor Wydziału Rodzinnego przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. O przystrojenie figury prosimy I Różę Kobiet.
 3. Przyszła niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha św., zapraszam także na nabożeństwo majowe, które jest odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.00. Składka będzie przeznaczona na cele parafialne(inwestycyjna).
 4. W tygodniu:
 • Msze święte – godz. 6.30 i 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 • Codziennie Nowenna do Ducha św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00
 • środa – nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem próśb i podziękowań.
 • czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.
 1. Spotkania:
 • sobota o godz. 9.00 – DSM.
 1. Prosimy rodziców ministrantów i lektorów o przypomnienie synom o obowiązkowych służeniach.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia, kształtuje i rozwija naszą wiarę.
 3. Organizowana jest pielgrzymka dla rodzin i starszych 01 czerwca do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie oraz do Markowej związanej z Bł. Rodziną Ulmów. Koszt 150 zł., druga osoba z domu 130 zł., trzecia 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 4. Nasz lektor uczeń klasy VII Konrad Kożuch został laureatem a Bartłomiej Kiełtyka z klasy IV finalistą Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Gratulujemy. Dziękujemy także rodzicom za zaangażowanie.
 5. Zebranie Wiejskie Sołectwa Moszczenica odbędzie się w dniu 19 maja o godz. 12.00 w budynku Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. W programie: informacje powyborcze, zadania gospodarcze i inwestycje w Sołectwie. Pan Sołtys zaprasza na zebranie.
 6. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. Eugeniusz Stec, Genowefa Drogoń. Dobry Jezu a nasz Panie….                                                                       
Scroll to Top