Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19.05.2024 r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, po południu o godz. 16.00. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu do Ducha św. możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Jutro – Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 18.00.

W tygodniu:

 • Msze św. godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 w dni powszednie a w niedzielę o godz. 16.00
 • Środa – nowenna do MB Szkaplerznej i św. Rity z modlitwami i prośbami wypisanymi na kartkach. Planujemy każdego 22 dnia miesiąca nowennę do św, Rity. Zapraszamy!
 • Czwartekświęto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwę ofiarujemy za Kapłanów Rodaków, tych którzy tutaj posługiwali i posługują oraz za siostry zakonne oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy w tygodniu do wypełnienia tego obowiązku wypływającego z przykazania kościelnego.
 1. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy:

I ołtarz – przy Placu targowym – OSP Moszczenica.

II ołtarz – przy starym kościele – Granice – P. Bernardyn – Siewiera

III ołtarz – przy Urzędzie Gminy – ul. Gorlicka – od P. Orzech do Daniela Kijka oraz ul. przyległe

IV ołtarz – przy kościele – młodzież bierzmowana wraz z rodzicami.

Spotkanie organizacyjne w czwartek 23 maja po Mszy św. wieczornej. 

 1. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą treścią prasy katolickiej dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Jest także dwumiesięcznik „Historia Kościoła” dzisiejszy numer przedstawia nam matki świętych cena 14 zł.
 1. W sobotę spotkanie scholki dziecięcej o godz. 10.00. Obecność obowiązkowa!
 1. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Strachocina sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz Markowej związanej z Bł. Rodziną Ulmów. Koszt 150 zł., druga osoba z domu 130 zł., trzecia 110 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 1. W najbliższym czasie do naszych domów dotrą zaproszenia i program na Misje Parafialne, które odbędą się w dniach od 16 do 23 czerwca br. Na zaproszeniach umieszczona jest także modlitwa, którą odmawiajmy w naszych rodzinach, za naszą parafię, nasze rodziny oraz za ojca misjonarza o dary Ducha Świętego. Niech to duchowe przygotowanie sprawi, że będzie to czas pogłębienia wiary, życia sakramentalnego, a w nasze rodziny wniesie miłość, dobro i pojednanie.
Scroll to Top