Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26.05.2024 r.

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy – Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, 16.00. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować za 25 lat kapłaństwa naszego Rodaka ks. Bogusława Kozioła TChr.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo czerwcowe rozpoczniemy w sobotę o godz. 18.00.
 • środa Nowenna do MB Szkaplerznej wraz z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. W tym dniu przypada na naszą parafię coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu MB Częstochowskiej. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.

Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św.  a następnie procesja od kościoła parafialnego do czterech ołtarzy ul. Gorlicką do Starego kościoła, ul. Samorządową następnie Targową do Kościoła. W dni powszednie oktawy Msza św. o godz. 18.00 następnie procesja. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, DSM, ministrantów i lektorów, niosących feretrony. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji i udział w oktawie. Niech będzie to wyraz naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu.  Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Prosimy, aby parkować samochody zgodnie z planem umieszczonym na tablicy przy placu.

 • I sobota – nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30 i popołudniu o godz. 18.00.
 1. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, niedzieli, dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Strachocina sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz Markowej związanej z Bł. Rodziną Ulmów. Wyjazd 01 czerwca o godz. 7.00 z placu przy kościele.
 3. Od następnej niedzieli będą dostępne karty oazy i karty zdrowia. Ilość uczestników jest ograniczona, dlatego osoba, która odda kartę oazy zostanie wpisana na listę. Karty zdrowia oddajemy w późniejszym terminie.
 4. Zaproszenia na misje parafialne jeszcze dotrą do rodzin z niektórych regionów. Odmawiajmy modlitwę w naszych rodzinach w intencji misji i misjonarzy.
Scroll to Top