Informacje duszpasterskie

X Niedziela Zwykła

16.06.2024 r.

 

 1. X Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za 50 lat posługi kapłańskiej ks. Kanonika Tadeusza Machała. Wyrażamy wdzięczność za gorliwą posługę w naszej parafii. Pół godziny wcześniej akademia , którą przygotowała nasza młodzież. Zapraszamy. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dzisiaj wybieramy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie adoracji nabożeństwo do Serca Jezusowego.
 • ŚrodaNowenna do M.B. Szkaplerznej z odczytaniem próśb zapisanych na kartką i modlitwą o dobre przeżycie misji parafialnych. Po mszy św. spotkanie Caritasu.
 • Czwartek – Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie procesja z figurą Matki Bożej i różaniec. O przystrojenie figury prosimy II Różę Niewiast.
 • Sobotaprzypada 12 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Spotkanie DSM na orliku o godz. 15.00.
 1. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalne święto Rodziny. W tym roku przypada 25. Rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Uroczysta Msza św. przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu o godz. 11.00. O godz. 20.00 Koncert Zespołu Golec uOrkiestra. Natomiast w Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu o godz. 16.00 Msza św. dla małżeństw starających się o potomstwo. Szczegóły na plakacie.
 2. Składamy podziękowanie za godne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego w Boże Ciałoi przez całą oktawę. Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy, OSP Moszczenica, Liturgicznej służbie Ołtarza, DSM, paniom niosącym feretrony, kościelnemu, P. organiście. Rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym, kapłanom. Wszystkim za piękny dar modlitwy i wyznania wiary.
 1. Młodzież rozprowadza ciasto. Dochód przeznaczony jest na oazę w Zakopanem. Dzisiaj kończy się termin oddawania kart personalnych na oazę. Dziękujemy sponsorom i osobom wspierającym zorganizowanie oazy parafialnej. Bóg zapłać!
 1. W piątek o godz. 16.30 egzamin przed sakramentem bierzmowania dla kl. VII, prosimy o o obecność rodziców. Natomiast o godz. 19.00 próba kl. IV przed rocznicą Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 próba zespołu „Muszki”, po próbie grill.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Władysław Galas, Maria Firlit, Maria Brach,Jan Sowa, Helena Cegielska. Szczegóły w gablocie. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…
 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Misje parafialne. Niech będzie to czas odnowy naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach. W tym samym czasie dzieci będą mieć rekolekcje. Zostały doręczone zaproszenia z programem misji. Młodzieży, lektorom i ministrantom, dziękujemy za pomoc. Gdyby takie zaproszenia gdzieś nie dotarły, można je zabrać ze stolika z gazetami. Módlmy się w naszych rodzinach o owoce duchowe tych misji.
Scroll to Top