XIII Niedziela Zwykła

30.06. 2024 r.

1. XIII Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00; KGR 8.00. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, niech to będzie również czas rozwoju duchowego przez modlitwę, niedzielną Mszę św., dobro i wzajemną życzliwość. Rodziców prosimy, aby zadbali o swoje dzieci, by mogli rozwijać swoją wiarę i uświęcać się przez sakramenty święte. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj kończymy nabożeństwa do Serca Jezusowego.
  • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Wtorek – Najśw. Maryi Panny Tuchowskiej. Trwa Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
  • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej. Prosimy o zapisywanie intencji. Święto św. Tomasza Ap. Po Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  • I czwartekmodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy- jest ona patronką misji Diecezji Tarnowskiej, jak również Apostolstwa Chorych.
  • I piątekMsze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 6.30 i 18.00. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarą misje i misjonarzy. O godz. 9.00 wyjazd do chorych.
  • I Sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30 i 17.30 różaniec poprowadzi I Róża Matek, liturgię przygotuje DSM.
  1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, prasa dla dzieci i prasa misyjna.
  1. Spowiedź:
  • Środa, czwartek i piątek – od godz. 17.00 oraz rano codziennie pół godziny przed Mszą św.
  1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. Helena Cegielska, Maria Stępień, Marian Dudek Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
  2. Jutro kończy się nasza parafialna oaza dla dzieci i młodzieży. Składamy podziękowanie za wsparcie wszystkim organizatorom i sponsorom, do których dołączył P. Kazimierz Firlit.
  3. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Mariusz Mucha został mianowany proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie. Nowym wikariuszem w naszej parafii został neoprezbiter ks. Michał Plichta z Brzeska.
  4. Przypominamy, że kancelaria jest czynna w dni powszednie po Mszy św. porannej i wieczornej. Sprawy załatwiają obecni księża.